• Odbierz prezent
Indeks giełdowy mWIG40 poniżej kreski,  zdecydowanie najsłabszym walorem Biomed Lublin ze spadkiem sięgającym prawie -10%!

Ubiegła sesja zakończyła się lekką zwyżką indeksu S&P 500 (+0,4%) i solidnym wzrostem indeksu Nasdaq (+1,5%). Wczoraj Prezydent Joe Biden przedstawił plan inwestycji infrastrukturalnych o wartości 2 bln USD, który zakłada m.in. naprawę 10 tys. mostów i budowę przeszło 30 tys. kilometrów dróg, a także rozwój sieci ładowarek do pojazdów elektrycznych.

Wydatki ma umożliwić zwiększony podatek od firm z poziomu 21% do 28%

W temacie pandemii – obostrzenia panujące obecnie w części Francji (19 na 101 departamentów) zostaną rozszerzone na cały kraj i będą obowiązywać do 2 maja. Dzisiejsza sesja będzie ostatnią w tym tygodniu na wielu rynkach, w tym na rynku amerykańskim i polskim.

Biorąc pod uwagę dwucyfrowy spadek notowań CD Projektu (-12,6%)

indeks WIG20 (-0,2%) odnotował wczoraj tylko niewielki spadek, wraz ze spadkiem kapitalizacji spółki jej wpływ na notowania indeksu maleje, obecnie jej udział w indeksie to ok. 6% i pod względem udziału w indeksie znajduje się dopiero na 6 miejscu, gdy w lepszych czasach dla spółki jej udział w portfelu był dominujący. Studio kontynuuje przecenę po nieudanym przyjęciu nowej strategii przez inwestorów.

Cena akcji spółki znalazła się poniżej 200zł - psychologicznego, okrągłego poziomu wsparcia,

pytaniem jest to czy zejście na poziomy widziane ostatni raz 2 lata temu zatrzyma dalsze spadki spółki. Indeks blue chipów najmocniej wspierały walory KGHM (+5,1%), których obecny udział w indeksie to przeszło 12%, a więc pozytywna kontrybucja grupy rekompensowała negatywny wpływ studia. Poniżej kreski znalazł się również indeks mWIG40 (-0,6%), w którym najmocniejszym walorem była Polenergia (+4,2%), a zdecydowanie najsłabszym Biomed-Lublin (-9,8%).

Indeks sWIG80 (-0,3%) tym razem nie odstawał od reszty rynku –

wśród walorów wchodzących w jego skład negatywnie wyróżniła się Lubawa (-13,1%) i Mabion (-6,9%), a liderem został dynamicznie zyskujący w ostatnich dniach Asbis (+5,8%). Z pozostałych informacji: 1. CCC kupi 20% akcji eobuwie od MKK3 za 720 mln zł, z opcją odkupu pozostałych 5%, jednocześnie spółka zawarła przedwstępne umowy sprzedaży, takiego samego pakietu akcji za 1 mld zł, z Cyfrowym Polsatem i Investments Limited.


Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk