• Odbierz prezent
Indeks giełdowy DAX najniżej od początku roku - próba obrony dołków
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na niemieckim indeksie DAX

Wczoraj mogliśmy obserwować wyraźną wyprzedaż na światowych parkietach. Spadki przyspieszyły po godzinie 20:00, kiedy poznaliśmy decyzję Fed w sprawie stóp procentowych. Niemiecki indeks giełdowy - DAX, otworzył się dziś luką spadkową, a następnie kontynuował ruch do dołu znajdując się przez chwilę najniżej od początku roku. Spadki nie trwały jednak długo, zaraz po godzinie 9:30 pojawił się popyt, który wyciągnął indeks powyżej ceny otwarcia.

Jeżeli spojrzymy na sytuację w szerokim ujęciu, to niemiecki indeks giełdowy realizuje szeroką formację pochodzącą z klasycznej analizy technicznej - RGR. NIe oznacza to oczywiście, że nie może pojawić się jakaś korekta wzrostowa. Niemniej trend jest cały czas spadkowy i jeżeli rynek chciałby wykonać podobnego rozmiaru korektę jak ostatnio, to czekałby nas spadki nawet poniżej 10 000 pkt.

Wykres 1. Indeks giełdowy DAX interwał D1

FXMAG indeksy indeks giełdowy dax najniżej od początku roku - próba obrony dołków dax dax dax de30 indeksy giełdowe fed rgr 1

 


Spójrzmy jednak jak na sytuację na niższym interwale czasowym - H4. Po nadbiciu dołków uaktywnił się popyt. W tej chwili celem dla kupujących jest poziom 11 000 pkt. Dopiero jego wybicie mógłoby zmienić tendencję w krótkim terminie. Pamiętajmy, że cały czas znajdujemy się w silnym trendzie spadkowym. 

Wykres 2. Indeks giełdowy DAX interwał H4

FXMAG indeksy indeks giełdowy dax najniżej od początku roku - próba obrony dołków dax dax dax de30 indeksy giełdowe fed rgr 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk