• Odbierz prezent
Indeks DJIA zmierza ku szczytom

Indeks US30 podąża drogą wyznaczona przez Nasdaq i S&P500. Oba pokonały już swoje ograniczenia w postaci ostatnich szczytów. DJIA ma wyznaczony cel na poziomie 29541 punktów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Patrząc na wzrostową linię trendu, wydaje się, że nie ma innej możliwości jak kontynuacja wzrostów do najbliższego oporu.

Małą przeszkodą był lokalny opór 28100 punktów. Podaż broniła tego miejsca blisko 10 dni, zanim dwie białe świece nie pokonały tę wartość, aby kontynuować impuls wzrostowy.

Teraz stał się on miejscem wspierającym posiadaczy długich pozycji. Powrót w te okolice, to potencjalna korekta, która potwierdziłaby takie założenia.

Oscylator RSI ponownie zawitał w strefie wykupienia, co zwykle jest zapowiedzią spadków. Jednak sam wskaźnik nie jest w stanie powiedzieć, jak duże mają one być i czy zmienią układ sił na trwałe, czy też na chwile.

Aby uzyskać tego typu wiedzę, należy skupić uwagę na poszczególnych świecach, a właściwie na zachowaniu ceny w kluczowych momentach. Oznaką słabości popytu będzie powrót notowań US30 poniżej zielonego wsparcia. Im dalej notowania tego indeksu odskoczą od tego obszaru w kolejnych dniach, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że podaż przejmie kontrole nad strukturą wykresu.

Jeżeli jednak miałoby to miejsce, to niższe wsparcie można znaleźć na poziomie 27400punktów. Jest to jednocześnie początek ostatniego zrywu popytu i miejsce definiujące trend wzrostowy.

DJIA zmierza ku szczytom - 1

 


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk