• Odbierz prezent
Indeks DJIA ma zadyszkę! Analiza wykresu amerykańskiego indeksu  Dow Jones Industrial Average
Z artykułu dowiesz się:

- jak formuje sie sytucja na wykresie DJIA

- po ile notowany jest ten index 

Krótkoterminowy zryw popytu zdaje się dobiegać końca, a przynajmniej traci na sile. Po odbiciu od wsparcia 26000 punktów, które jest efektem mierzenia kierunkowego o wartości 100%, amerykański indeks DJIA skierował się na północ. Utworzenie nowego szczytu zmusza do przestawienia zielonej linii trendu na punkt podparcia, czyli dołek z końca października.

Wiadomości rynkowe z mBank

Tym samym linia ta oddaliła się od większości wykresy, który opisuje. Dlatego warto nanieść przyspieszoną linię – czerwoną. Ta w wyniku konsolidacji, która pojawiła się po przełamaniu szczytu 29540 punktów, traci na zaznaczeniu w wyniku jej przecięcia przez wykres.

Najbliższe lokalne wsparci to 28880. To stąd rozpoczął się ostatni impuls wzrostowy, który miał szanse na udowodnienie siły amerykańskich spółek.

Dlatego może dziwić fakt, że po raz kolejny US30 znajduje się poniżej czerwonej linii, wyznaczającej poprzedni opór. Widocznie podaż nie zapomniała o możliwościach tkwiących w tym obszarze.

Widać to szczególnie na Wuksnikach. MACD wszedł w obszar wartości ujemnych, pomimo że DJIA tworzy tylko małą korektę. Układ szczytów sugeruje zjawisko negatywnej dywergencji, co tworzy poważny argument za utrzymaniem się poniżej oporu. Oscylator RSI opuścił strefę wykupienia i kieruje się do wartości oznaczonych linią 30 punktów. To także wspiera posiadaczy pozycji krótkich, którzy zakładają rozbudowanie fazy spadkowej w cenie i czasie.

Aby rozwiać te wątpliwości, to ten instrument musi ponownie pokonać 29540 punktów, wskazując, że trend jest nadal silny, a ostatnie dni to tylko chwilowa zadyszka.

DJIA ma zadyszkę.  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk