• Odbierz prezent
Indeks DAX30 - test oporu prawdę powie

Indeksy światowe w ostatnich dniach wykonały ruch korygujący poprzednią fazę wzrostu. W tej grupie znajduje się niemiecki DAX. W tym wypadku mamy jednak ciekawą sytuację techniczną, którą można rozegrać.

Analiza DAX30 - test oporu prawdę powie - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, DAX30 wykres H1 od 23 lipca 2019 do 27 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W trakcie wrześniowych wahań

indeks DAX30 wyznaczył fazę konsolidacji, z której później wyszedł dołem. Dolnym ograniczeniem była okolica 12330 pkt. Obecnie powinna ona działać jako opór i właśnie w na tym poziomie znajduje się teraz indeks. Mamy więc test oporu. Jeśli zakończy się utrzymaniem bariery, to można próbować zagrać na spadek cen przynajmniej do okolicy niedawnego dołka, a być może celem spadku byłby nawet poziom 12000 pkt.

W pobliżu 12000 pkt.

będzie wkrótce przebiegała linia wzrostowa oparta o dwa dołki z sierpnia. Tak się składa, że jej równoległe odbicie oparte o szczyt między wspomnianymi dołkami jest aktualnie testowane od dołu, a więc niejako potwierdza istotność oporu na 12330 pkt. Równocześnie pozostawia miejsce na spadek do 12000 pkt. Wyjście nad 12330 pkt. Byłoby sygnałem powrotu do gry popytu i scenariusze spadkowe trzeba byłoby ograniczać.


Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk