• Odbierz prezent
Indeks DAX w korekcie?

Dotychczasowe wzrosty na niemieckim indeksie wspierają się na trzech kluczowych cenach. Pierwsza z nich to podstawa tej fali, czyli strefa 8000pkt-8200pkt. Kolejnym przystankiem, a tym samym końcem korekty, była cena 9500 punktów. Wczoraj popyt potwierdził, że ważnym wsparciem jest także 10200 pkt.

Wiadomości rynkowe z mBank

Wszystkie te poziomy tworzą serię wyższych dołków. Tak długo, jak taki układ się utrzyma, to akcje tworzące ten indeks, mają szanse zyskiwać na wartości. Dlatego kluczową wartością na najbliższe dni i godziny pozostaje niebieska strefa.

Założymy przez chwile, że zielony odcinek jest korektą z wyższego interwału. Oznacza to, że jej końcem może być układ ostatnich szczytów znajdujący się na cenie 10800 punktów. Ciekawie prezentuje się także równa cena 11000punktów, która jest oporem wyższego rzędu.

Jednak aby uzyskać potwierdzenie, że podaż przejmuje całkowitą kontrolę nad danym instrumentem, to nie wystarczy znać opory, gdyż to przełamanie ostatniego wsparcia determinuje powrót spadków.

W naszym przypadku aktualnie jest to 10200pkt. Jeżeli w najbliższych dniach wartość ta zostanie przełamana, to pojawi się realna szansa do powrotu, do początku odcinak zaznaczonego zieloną linią.

Alternatywa to atak na czerwoną poziomą linię 11000 punktów.

Dax w korekcie? - 1

Korekta na indeksie DAX


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk