• Odbierz prezent
Indeks DAX próbuje odbijać pomimo kiepskich danych o produkcji przemysłowej

Ostatni tydzień był ciężki dla większości inwestorów zajmujących długie pozycje na rynkach finansowych. Niemiecki indeks DAX również zaliczył solidną przecenę. Jednak dzisiejszy poranek pokazuje, iż kupujący starają się jak najszybciej odzyskać inicjatywę. Sporym utrudnieniem są kiepskie dane z niemieckiej gospodarki:

Produkcja przemysłowa (m/m) za lipiec: 1,2% (prognoza: 4,7%; poprzednio: 9,3%)

Sytuacja na wykresie indeksu DAX

Kontrakt na indeks DAX zyskuje dzisiaj na wartości +1,22% windując kurs w rejon 12953 punktów. Jest to póki co niewielkie odbicie w stosunku do przeceny rozpoczętej w czwartek, jednak trzeba równocześnie przyznać, iż skala załamania w Niemczech nie była tak dotkliwa jak w Stanach Zjednoczonych. Szukają pozytywów, można również zauważyć, iż kluczowe dołki są nadal bezpieczne, dlatego trend wzrostowy ma prawo być nadal kontynuowany.

Wykres: Indeks DAX (5 miesięcy) 

Wykres: Indeks DAX (5 miesięcy)

Indeks DAX- potencjalne zagrożenie

Patrząc na wykres z perspektywy niedźwiedzi, na pewno warto brać pod uwagę możliwość wykształcenia się formacji podwójnego szczytu. Oprócz negatywnej wymowy takiej struktury w krótkim terminie, należy również pamiętać, że zapowiada ona odwrócenie całego trendu. Utrata okolic poziomu 12250 mogłaby się więc wiązać z poważniejszymi kłopotami także z punktu widzenia średnioterminowego.

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk