• Odbierz prezent
Indeks DAX kończy korektę

Kontynuując analizę niemieckiego indeksu DAX z dnia 20/11/2019 (41430), można wyciągnąć pewne wnioski, co do strefy 13150 pkt. Pierwotnie pełniła ona funkcję wsparcia, które na interwałach godzinowych utrzymywało się przez kilka dni. Sugerując tym samym kontynuacje trendu wzrostowego w większej skali.

Przełamanie z 20 listopada to popis podaży,

który dawał posiadaczom krótkich pozycji szansę na większy zarobek w kolejnych dniach. Wczorajsza luka spadkowa była kolejnym argumentem za próbą dotarcia do najbliższego wsparcia D1, czyli 12900 pkt. Jednak dwudniowe przecena DE30 nie sięgnęła nawet do najbliższego z możliwych zniesień Fibonacciego, czyli 23.6%.

Niestety dzisiejsze otwarcie sesji europejskiej stawia pod znakiem zapytania utworzenie większej korekty trendu wzrostowego.

Powrót powyżej żółtej strefy jest informacją,

że popyt odzyskał wigor i ma ochotę na zrobienie nowego szczytu. Aby taki scenariusz miał miejsce, to wartość niemieckiego indeksu musi na trwałe pozostać powyżej 13150 pkt. Interwał H4 kończy się za kilka godzin, więc jest jeszcze czas, aby podaż zostawiła górny cień na aktualnej świecy, co byłoby argumentem przemawiającym za spadkami. W przeciwnym wypadku Dax podejmie próbę ataku na ostatni szczyt 13372.

Wysokie wartości wskaźnika stochastycznego, mogą być podpowiedzią dla inwestorów na najbliższe godziny.

DAX –kończy korektę - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk