• Odbierz prezent
Indeks DAX coraz mocniej straszy inwestorów z długimi pozycjami

Przez dość długi czas słabości w Stanach Zjednoczonych, niemiecki indeks DAX zachowywał powściągliwość. Jednak dzisiejsza sesja pokazuje, że inwestorzy za naszą zachodnią granicą, zaczynają pomału panikować. Co się może wydarzyć w przyszłości na najważniejszym indeksie europejskim?

Nowy tydzień na niemieckim indeksie DAX

Dzisiejsza sesja na niemieckim DAX-ie rozpoczęła się luką bessy, a następnie niedźwiedzie kontynuowały wyprzedaż spychając indeks coraz niżej. Obecnie skala dziennego spadku wynosi już -3,23%, a DAX znalazł się na poziomie 12692 punktów.

Wykres 1: Indeks DAX (1 dzień) 

Wykres 1: Indeks DAX (1 dzień)

Indeks DAX- spojrzenie średnioterminowe

Inwestorzy podchodzący do rynku średnioterminowo, mogą być zaniepokojeni formacją powstałą na wykresie indeksu DAX. Chodzi oczywiście o klin, który często jest strukturą kończącą falę wzrostową. Dzisiejsze notowania doprowadzają do wyłamania z niego dołem. Potencjalny zasięg wynikający z wielkości formacji klina, może doprowadzić indeks DAX nawet do okolic 11500 punktów. Aby uniknąć tak poważnych konsekwencji, rynkowe byki powinny wziąć się czym prędzej do roboty, ponieważ ewentualne zamknięcie sesji na obecnych poziomach, dodatkowo pozostawiłoby na wykresie mocno pro-spadkową świecę dzienną.

 Wykres 2: Indeks DAX (1 rok)

Wykres 2: Indeks DAX (1 rok)

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk