• Odbierz prezent
Indeks DAX – chwilowy odpoczynek

Niemiecki indeks po raz kolejny zawitał na oporze 12400pkt. Widząc reakcje z tego tygodnia na tą cenę można dojść do wniosku, że podaż ma się dobrze w tej strefie. Może to wynikać z próby utworzenia formacji RGR.

Oczywiście jest dużo za wcześnie,

aby podejmować tego typu interpretacje wykresu dziennego. Wynika to z zasad narzuconych na układ głowy z ramionami. Podstawą decyzji jest linia szyi, która jest spadkowo ukośna. Tym samym jej przełamanie da dopiero sygnał sprzedaży. Prawdopodobnie mogłoby to mieć miejsce w okolicach 11000 punktów.

W pierwszej kolejności należy pamiętać

o aktualnym sentymencie do tego instrumentu. Od dołka z połowy sierpnia jest on wzrostowy, co każe założyć, że opory są tylko chwilowymi przystankami w dalszym umocnieniu tego indeksu. Nie można więc wykluczyć, że tego tygodniowe spadki zostały zakończone i poziom 12400pkt zostanie pokonany . Wówczas kolejnym przystankiem może być wartość 12600pkt.

Na ważne wsparcie wyrosła cena 12200pkt.

Ma ona swoje korzenie w czerwcowo-lipcowych dołkach. Dodatkowo środkowa linia ze 

Wideo: Wstęga Bollingera

Wstęga Bollingera FXMAG forex indeks dax – chwilowy odpoczynek dax rgr podaż akcje trend pe indeks dax 1
Podczas tego nagrania dowiesz się: - Co to jest wstęga Bollingera? - Jak skonstruowana jest Wstęga Bollingera? - Rodzaje linii wewnątrz Bollingera? - Ustawienia Wstęgi Bollingera - Sygnały płynące ze Wstęg Bollingera
Oglądaj
, zwykle potwierdzająca trend, wkrótce dotrze do tej wartości co podnosi wiarygodność tego wsparcia. Można więc przyjąć, że najdalej oddalonym punktem uwiarygadniającym dalszy sens wzrostów będzie owa żółta strefa. Jej przełamanie zbliży DE30 do realizacji scenariusza opisanego w pierwszym akapicie czyli odwrót poparty RGR.

DAX – chwilowy odpoczynek.  - 1

DAX – chwilowy odpoczynek.  - 2


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk