• Odbierz prezent
Incuvo w najbliższy piątek udostępni zwiastun Green Hell VR

Incuvo, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portingu i produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), już w najbliższy piątek zaprezentuje teaser VR-owej wersji gry Green Hell. Tytuł zadebiutuje na PCVR w trzecim kwartale tego roku. PC-towa wersja projektu, autorstwa CreepyJar, od dnia premiery (early access Q3 2018) do grudnia ub. roku, sprzedała się w nakładzie 1,5 miliona sztuk.

- Lada dzień zaprezentujemy długo oczekiwany przez rynek zwiastun VR-owej wersji sprzedażowego hitu spółki CreepyJar – Green Hell. Od momentu swojej premiery, tytuł ten cieszy się ogromnym powodzeniem wśród graczy. Jeszcze w tym roku trafi na konsole PlayStation i Xbox. Planujemy, że wersja na PCVR będzie dostępna w trzecim kwartale br. – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo. – Podeszliśmy bardzo kreatywnie do VR-owej wersji projektu, dodając m.in. zupełnie nowe elementy, które nie znalazły się w wersji na komputery osobiste, a naszym zdaniem, mają szansę uatrakcyjnić rozgrywkę w wirtualnym świecie – dodaje.

Green Hell to gra z gatunku survival, w której zadaniem gracza jest przetrwanie w amazońskiej dżungli. Podczas rozgrywki, zmierzy się z fizycznym wyczerpaniem, którego objawem będą, m.in. halucynacje. W przemierzaniu lasów Amazonii pomoże mu kompas oraz GPS.

– Rozgrywka, którą przygotowaliśmy, z pewnością dostarczy graczom wielu emocji, a przeniesienie jej do świata wirtualnej rzeczywistości sprawi, że doznania będą jeszcze bardziej intensywne. Pracując nad projektem dużą uwagę skupiliśmy na obrazie, aby jak najdokładniej oddać przestrzeń Amazonii. Mamy nadzieję, że gracze docenią tę niezwykłą podróż – dodaje Andrzej Wychowaniec.

Teaser Green Hell VR będzie dostępny na kanale Youtube spółki (Incuvo Games) 14 maja, od godziny 18:00. W tym czasie, na platformie Discord, Incuvo uruchomi serwer dedykowany grze. Gracze będą mogli zadać pytania na temat produkcji, oraz wymienić się swoimi spostrzeżeniami z innymi fanami gry.

Koszt produkcji Green Hell VR wyniesie ponad  2 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z przeprowadzonej w 2020 roku kampanii crowdinvestingowej.

Głównym filarem działalności Incuvo jest prowadzenie prac portingu gier studiów zewnętrznych na urządzenia VR na własny koszt w zamian za istotny udział w zysku ze sprzedaży. W tym właśnie modelu spółka realizuje prace nad grą Green Hell.

Drugim filarem, który znacząco zmniejsza ryzyko prowadzenia biznesu przez generowanie stałych przepływów pieniężnych, są prace w zamian za ustalone wynagrodzenie i niewielki udział w zyskach ze sprzedaży. W przyszłości Incuvo ma zamiar wzmocnić swoją pozycję trzecim filarem działalności, czyli produkcją własnych gier VR. Autorskie gry mają się opierać na licencji znanych uniwersów.

Wszystkie nogi biznesowe Incuvo są skoncentrowane wokół tworzenia projektów w wirtualnej rzeczywistości.

O Spółce:

Incuvo SA, z siedzibą w Katowicach, to studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest estoński fundusz Blite Fund.

Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcję gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry Green Hell.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk