• Odbierz prezent
Incuvo o krok od debiutu na NewConnect. GPW zatwierdziła Dokument Informacyjny Spółki

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Incuvo i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji Spółki. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 13 053 735 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i D o wartości nominalnej 0,50 zł każda. Producent gier na urządzenia Virtual Reality czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W procesie wprowadzenia akcji firmy do obrotu na NewConnect wspierało INC S.A.

- Czekamy na wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań akcji naszej spółki. Wszystko wskazuje na to, że debiut na NewConnect nastąpi na początku stycznia. Obecność na rynku publicznym z pewnością przyczyni się do rozwoju naszej spółki i pozwoli na dotarcie do szerokiego grona nowych inwestorów – informuje Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo.

W procesie upublicznienia spółki Incuvo wspierało INC SA.

- Za nami bardzo pracowity, ale równie owocny czas. Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad ukończeniem portu do VR-owej wersji Blair Witch na zlecenie Bloober Team. Ponadto koncentrujemy się nad adaptacją do świata wirtualnej rzeczywistości gry survivalowej Green Hell – dodaje Andrzej Wychowaniec.

Green Hell VR to symulator przetrwania w unikalnym środowisku lasów deszczowych Amazonii. Zadaniem gracza jest przeżyć w trudnym i nieznanym środowisku. W tym celu musi nauczyć się technik przetrwania oraz zarządzania dostępnymi zasobami. – Prace nad Green Hell idą zgodnie z planem. Produkcję realizujemy ze środków, które pozyskaliśmy od inwestorów w ramach tegorocznej kampanii crowdinvestingowej. W projekcie pełnimy rolę zarówno producenta, jak i wydawcy – komentuje prezes Incuvo.

Spółka aktualnie jest na etapie implementacji ostatnich mechanik w grze. Premiera tytułu w wersji na PC pojawi się w drugiej połowie 2021 r. Wcześniej studio planuje wersję alpha (Q1 2021) oraz beta (Q2 2021).

PC-towa wersja Green Hell autorstwa Creepy Jar zdobyła w 2019 r. prestiżowe nagrody Best Polish Game oraz Best Polish Game Design. W konkursie Digital Dragons nominowany był też inny tytuł, którego VR-ową wersję przygotowało Incuvo. Mowa o Blair Witch, popularnym horrorze od Bloober Team. Akcja rozgrywa się w lesie Black Hills, gdzie bez śladu znika mały chłopiec. Gracz wciela się w byłego policjanta z niełatwą przeszłością, który dołącza do poszukiwań. Zwykłe policyjne śledztwo szybko przeradza się w koszmar, w którym postać musi zmierzyć się z własnymi lękami i wiedźmą z Blair. VR-owa wersja tytułu, dedykowana na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2, zadebiutowała 29 października 2020. Jak podaje wydawca, produkcja gry zwróciła się w ciągu pierwszych 12 godzin.

Incuvo działa na rynku od 2012 roku. Aktualny model biznesowy firmy zakłada produkcję i portowanie gier na sprzęt dedykowany wirtualnej rzeczywistości. Spółka ma w planach produkcję własnych tytułów VR-owych, bazujących na znanych IP, w tym tytułów filmowych.

Szacuje się, że w 2025 roku rynek gier VR wart będzie 42,5 mld USD.

***

Incuvo SA, z siedzibą w Katowicach, to studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest estoński fundusz Blite Fund.

Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcje gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry Green Hell.

Incuvo chce zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w 2020r.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk