• Odbierz prezent
INC doradza przy pierwszej emisji spółki z branży gamingowej

Notowana na GPW grupa inwestycyjno-doradcza INC podpisała umowę o świadczenie usług doradczych w zakresie pozyskania kapitału z producentem gier – spółką President Studio, należącą do Grupy PlayWay. Umowa jest jednym z pierwszych efektów współpracy strategicznej z firmą doradczą InnerValue.

INC będzie doradzał spółce President w zakresie obejmowała nowych udziałów spółki o wartości ponad 600 tys. zł. INC przygotuje wszelkie niezbędne umowy oraz będzie pozyskiwał inwestorów na nowe udziały.

President Studio to deweloper gier na PC, należący do Grupy PlayWay. Obecnie studio pracuje nad czterema produkcjami, w tym I Am Your President, Ship Builder Simulator oraz Crime Scene Cleaner. Wishlista, czyli zapisy graczy w serwisie Steam, na produkowane przez spółkę tytuły przekracza 200 tys.

- W ostatnich tygodniach mocno przyśpieszyliśmy nasz rozwój i zgodnie z zapowiedziami będziemy realizowali więcej projektów w obszarze nowych technologii, w tym branży gamingowej. Negocjujemy kolejne umowy ze spółkami z tego obszaru i jeszcze w tym roku liczymy na przeprowadzenie dwóch takich projektów. – mówi Paweł Śliwiński, prezes INC.

Zgodnie z zapowiedziami President Studio w przyszłym roku ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie, a obecnie jest na etapie przekształcenia na spółkę akcyjną.

- Pozyskane środki zabezpieczą nam finansowanie naszych produktów. Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych prac nad grą I Am Your President, który zebrała już ponad 80 tys., zapisów w serwisie Steam. Chcemy, aby tytuł wszedł na rynek w pierwszej połowie 2020 roku. – mówi Karol Konieczko, prezes President Studio.

Umowa z President Studio jest efektem współpracy Grupy INC z agencją relacji inwestorskich InnerValue. Oba podmioty oferują kompleksowe usługi w zakresie pozyskania finansowania, doradztwa biznesowego i kapitałowego oraz relacji inwestorskich. W szczególności dla firm działających w tzw. nowej ekonomii, w tym spółek technologicznych, gamingowych oraz life sience.

O SPÓŁCE:

Grupa kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect. W jej ramach działa m.in.:

  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzący jako jedyny dom maklerski w Polsce platformę crowdinwestycyjną crowdconnect.pl oraz posiadający licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń
  • Carpathia Capital S.A. – fundusz PE/VC koncentrujący się na inwestycjach w małe i średnie spółki z Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej, spółka wpisana jest do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych
  • INC Rating Sp. z o.o. – polska agencja ratingowa posiadająca licencje ESMA, specjalizująca się w ocenie zdolności kredytowej jednostek samorządu terytorialnego

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk