• Odbierz prezent
IMAGE POWER S.A.: Przesunięcie daty premiery gry pt. Creature Lab (2022-11-03 12:24)
fot. freepik.com
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr16/2022
Data sporządzenia: 2022-11-03
Skrócona nazwa emitenta
IMAGE POWER S.A.
Temat
Przesunięcie daty premiery gry pt. Creature Lab
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki Image Power S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: Spółka, Emitent), w nawiązaniu do raportu ESPI nr 11/2022 z dnia 4 października 2022 r., informuje o podjęciu decyzji o przesunięciu daty premiery gry pt. Creature Lab w wersji na PC (dalej: Gra, Dzieło) na platformie sprzedażowej Steam na dzień 19 stycznia 2023 r.

Pierwotnie premiera miała odbyć się 17 listopada 2022 r., jednakże z uwagi na kilka czynników strategicznych, Zarząd Emitenta zdecydował się zmienić datę wydania Gry. Po pierwsze, wprowadzenie nowych rozwiązań gameplayowych, na które zespół deweloperski zdecydował się po zaawansowanych testach wewnętrznych Gry, a które to mają zwiększyć atrakcyjność rynkową Dzieła, wymaga większej ilości czasu. Po drugie, Spółka planuje przeprowadzić pełną kampanię marketingową z wersją preview dla influencerów, gdzie również zbytnia presja czasu mogłaby negatywnie wpłynąć na przebieg niniejszej kampanii. Kolejnym ważnym powodem ww. decyzji jest ponowa ocena Zarządu Emitenta, co do wydania Dzieła w listopadzie. Niniejszy okres jest uznawany za mało korzystny z uwagi na premiery gier AAA (tj. gier wysokobudżetowych) i szeroko rozumianych blockbusterów od największych globalnych wydawców. W zderzeniu z niniejszymi premierami nowe IP Spółki, jakim jest Gra, mogłoby stracić na widoczności. Więcej szczegółowych informacji na temat przesunięcia premiery Gry zostanie zaprezentowane w najbliższym czasie na stronie internetowej Emitenta www.imagepower.pl w zakładce Aktualności.

Należy podkreślić, iż premiera Gry w drugiej połowie stycznia 2023 r. nie wiąże się ze znaczącym zwiększeniem kosztów produkcji, a daje Spółce większe poczucie bezpieczeństwa i możliwość zadbania o potencjał Dzieła na każdej płaszczyźnie.

Zarząd Spółki zdecydował o publikacji powyższej informacji z uwagi na fakt, iż może mieć ona istotny wpływ na kształtowanie się sytuacji finansowej i majątkowej Emitenta oraz potencjalnie istotny wpływ na wycenę instrumentów finansowych Spółki notowanych w alternatywnym systemie obrotu.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

(pełna nazwa emitenta)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
(kod pocztowy)(miejscowość)
(ulica)(numer)
(telefon)(fax)
(e-mail)(www)
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2022-11-03Piotr FigarskiWiceprezes Zarządu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk