• Odbierz prezent
Ile złotych zapłacimy za euro, franka, funta i dolara? Kursy walut 21 kwietnia

W środę poznaliśmy lepsze od oczekiwań dane z polskiej gospodarki, dotyczące produkcji przemysłowej. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych płacimy za euro, franka, funta i dolara 21 kwietnia?

 

O godzinie 10 podano dane z polskiej gospodarki, które wypadły lepiej niż się spodziewano. Produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 18,9% r/r wobec prognozy wzrostu o 13,1%.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Przez większą część dnia euro lekko zyskiwało względem złotego. Po godzinie 19 jednak kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na symbolicznym już tylko plusie o 0,03% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie euro kosztuje 4,5540 zł. Za jedno euro najmniej płacono 4,5462 zł około godziny 9 rano, a najwięcej 4,5631 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dolara amerykańskiego. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 3,7856 zł. Dolar najmniej kosztował 3,7784 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,8025 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) również znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia. W tej chwili frank kosztuje 4,1282 zł. Za franka najmniej płacono 4,1246 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,1391 zł przed godziną 12 w południe.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

W pierwszej części dnia funt brytyjski umacniał się względem polskiej waluty. Za jednego funta najmniej płacono 5,2670 zł w godzinach porannych, a najwięcej 5,29 zł po godzinie 12 w południe. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 5,2725 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje franki, dolary lub złotówki, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk