• Odbierz prezent
Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), funta (GBP) i franka (CHF) w środę po południu? Kursy walut na rynku Forex

W środę poznaliśmy dane dotyczące stopy bezrobocia w Polsce. Napłyneły również dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut w czwartek po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

O godzinie 10 podano dane z rynku pracy w Polsce. Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 6,1% zgodnie z prognozą. Nie uległa też zmianie w stosunku do poprzedniego odczytu.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z rynku pracy w USA. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się nieco wyższa niż się spodziewano i wyniosła 6,071 mln wobec prognozy 6,02 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych również okazała się wyższa od prognozy. Wyniosła 778 tys. wobec spodziewanych 730 tys.

W godzinach popołudniowych poznaliśmy też kolejne dane z USA. PKB w III kwartale wzrósł o 33,1% k/k wobec prognozy wzrostu o 33,2 %.

Indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan wypadł słabiej niż oczekiwano. Lepiej od prognoz wypadły natomiast dane z amerykańskiego rynku nieruchomości.

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W środę po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie euro kosztuje 4,4657 zł. Za jedno euro najmniej płacono 4,4607 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,4756 zł do południa.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na symbolicznym plusie o 0,11%. W tej chwili frank kosztuje 4,1249 zł. Najmniej za franka płacono 4,1092 zł przed godziną 10, a najwięcej 4,1290 zł przed godziną 17.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta, którego kurs jest również notowany na symbolicznym plusie względem złotego. Funt najmniej kosztował 4,9971 zł do południa, a najwięcej 5,0250 zł około godziny 17. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,0222 zł.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty (USD/PLN)

Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) znajduje się na symbolicznym minusie. W tym momencie dolar kosztuje 3,7512 zł. Najmniej za dolara płacono 3,7427 zł w godzinach porannych, a najwięcej 3,7647 zł po godzinie 12.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk