• Odbierz prezent
Idea Bank zostanie przejęty przez Bank Pekao

31 grudnia poinformowano, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny przystąpił do przymusowej restrukturyzacji Idea Banku. W związku z tym Idea Bank zostanie przejęty przez Bank Pekao. BFG udzieli Bankowi Pekao dotacji.

 

31 grudnia poinformowano w komunikacie, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny przystąpił do przymusowej restrukturyzacji Idea Banku. W związku z tym 3 stycznia Idea Bank zostanie przejęty przez Bank Pekao. Poinformowano też, że BFG udzieli Bankowi Pekao dotacji oraz gwarancji pokrycia strat wynikających z ryzyka związanego z przejmowanymi prawami majątkowymi lub przejmowanymi zobowiązaniami. Wartość przejmowanych zobowiązań, zgodnie z oszacowaniem banku na dzień 31 sierpnia 2020 r., wynosi 14,6 mld zł. Ze względu na to, że wartość przejmowanych zobowiązań przekracza wartość przejmowanych praw majątkowych w postaci przedsiębiorstwa, udzielona zostanie dotacja na pokrycie tej różnicy. BFG zakłada, że maksymalna kwota dotacji dla Banku Pekao wyniesie do 218 mln zł.

Klienci przejmowanego banku nie muszą podejmować żadnych działań w celu przeniesienia rachunków bankowych. Wszystkie depozyty i kredyty klientów zostaną przeniesione do banku przejmującego. Klienci Idea Banku będą obsługiwani tak jak do tej pory, mając dostęp do swoich oszczędności przez bankowość internetową i aplikację mobilną (z wyjątkiem przerwy technicznej od godziny 20:00 dnia 31 grudnia 2020 r. zaplanowanej i ogłoszonej wcześniej przez Idea Bank). Mogą również korzystać z kart i bankomatów oraz oddziałów banku. Nie zmieniają się numery rachunków, hasła i loginy do bankowości internetowej.

Notowania: Idea Bank SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:IDA/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk