• Odbierz prezent
Idea Bank PGNiG Millennium JSW Pekao PZU

Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się spadkami, które w ciągu dnia jeszcze bardziej się pogłębiły. Na zamknięciu sesji wartość indeksu WIG20 wyniosła 2192,71 pkt, co stanowi spadek o 1,13%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień spadkiem o 0,93%.

 

Idea Bank po wynikach

Wśród spółek na GPW niewątpliwie wyróżniał się Idea Bank. Spółka przed rozpoczęciem sesji przedstawiła wyniki finansowe za I półrocze 2019 r., które wskazują na znaczną poprawę sytuacji banku. Oprócz wyników inwestorów ucieszyła także wczorajsza informacja dotycząca bardziej zaawansowanego procesu due diligence ze strony funduszu private equity zainteresowanego inwestycją w Idea Bank. W efekcie cena akcji Idea Banku przez cały dzień była notowana na dużym plusie. Na zamknięciu sesji cena akcji wyniosła 2,71 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Jest to wzrost o 20,98%.

 FXMAG akcje pgnig po zielonej stronie rynku. jsw dzisiaj na czerwono. idea bank liderem wzrostów. millennium pod kreską. akcje pekao, pko bp i pzu zaliczyły spadek jsw kurs jsw pgnig akcje pgnig pzu idea bank akcje idea bank millennium bank millennium pekao akcje pekao gpw wig20 wig pko bp akcje pko bp 1

 

Millennium walczy o wzrost

Bank Millennium rozpoczął dzisiejszą sesję od niewielkiego spadku względem wczorajszego zamknięcia. W pierwszych godzinach handlu kurs osunął się w dół  do 6,41 zł za akcję, co stanowi spadek o 2,58%. W pozostałych godzinach sesji kurs akcji Millennium mozolnie piął się do góry próbując odrobić straty. Nie udało mu się jednak wyjść nad kreskę, chociaż niewiele brakowało. Ostatecznie Bank Millennium zakończył sesję na minimalnym minusie 0,15%. Na koniec sesji za jedną akcję płacono 6,57 zł.

 FXMAG akcje pgnig po zielonej stronie rynku. jsw dzisiaj na czerwono. idea bank liderem wzrostów. millennium pod kreską. akcje pekao, pko bp i pzu zaliczyły spadek jsw kurs jsw pgnig akcje pgnig pzu idea bank akcje idea bank millennium bank millennium pekao akcje pekao gpw wig20 wig pko bp akcje pko bp 2

 

PGNiG na zielono

Na zamknięciu wtorkowej sesji wśród spółek z WIG20 tylko 5 znalazło się po zielonej stronie rynku. Wśród nich jest też PGNiG. Mimo rozpoczęcia dzisiejszej sesji pod kreską, już w pierwszej godzinie handlu cena akcji zaczęła rosnąć. W ciągu dnia inwestorzy za jedna akcję płacili nawet 5,21 zł, co stanowi wzrost o ponad 2%. Na koniec sesji cena akcji PGNiG wyniosła 5,12 zł, kończąc ostatecznie dzień wzrostem o 0,49%.

 FXMAG akcje pgnig po zielonej stronie rynku. jsw dzisiaj na czerwono. idea bank liderem wzrostów. millennium pod kreską. akcje pekao, pko bp i pzu zaliczyły spadek jsw kurs jsw pgnig akcje pgnig pzu idea bank akcje idea bank millennium bank millennium pekao akcje pekao gpw wig20 wig pko bp akcje pko bp 3

 

JSW po czerwonej stronie rynku

Po wczorajszym imponującym wzroście, na wtorkowej sesji cena akcji JSW przez większą część dnia było notowana na minusie. W trakcie sesji były jednak też momenty wzrostowe, w czasie których cena akcji przekroczyła 29 zł. Najwyższa cena akcji, jaką płacili w tym dniu inwestorzy, wyniosła 29,12 zł. Jednak w dalszej części sesji kurs akcji JSW osunął się w dół. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 28,40 zł, co stanowi spadek o 1,59%.

 FXMAG akcje pgnig po zielonej stronie rynku. jsw dzisiaj na czerwono. idea bank liderem wzrostów. millennium pod kreską. akcje pekao, pko bp i pzu zaliczyły spadek jsw kurs jsw pgnig akcje pgnig pzu idea bank akcje idea bank millennium bank millennium pekao akcje pekao gpw wig20 wig pko bp akcje pko bp 4

 

Pekao obniża loty

Po ostatnich płaskich sesjach, we wtorek kurs akcji banku Pekao osunął się w dół. Cena akcji obniżyła się ze 107 zł do poziomu 104,90 zł na zamknięciu. Jest to spadek o 1,96%.

FXMAG akcje pgnig po zielonej stronie rynku. jsw dzisiaj na czerwono. idea bank liderem wzrostów. millennium pod kreską. akcje pekao, pko bp i pzu zaliczyły spadek jsw kurs jsw pgnig akcje pgnig pzu idea bank akcje idea bank millennium bank millennium pekao akcje pekao gpw wig20 wig pko bp akcje pko bp 5

Wtorkowa sesja nie była też sprzyjająca dla największego polskiego banku PKO BP. Cena akcji banku na zamknięciu wyniosła 41,10 zł, co stanowi spadek o 1,56%. 

 

PZU też na czerwono

PZU wtorkową sesję rozpoczęło nieznacznie nad kreską. W pierwszej godzinie handlu szybko kurs akcji osunął się w okolice 37,60 zł i w dalszej części sesji oscylował wokół tego poziomu. Na zamknięciu cena akcji PZU wyniosła 37,65 zł, co stanowi spadek o 1,49%.

FXMAG akcje pgnig po zielonej stronie rynku. jsw dzisiaj na czerwono. idea bank liderem wzrostów. millennium pod kreską. akcje pekao, pko bp i pzu zaliczyły spadek jsw kurs jsw pgnig akcje pgnig pzu idea bank akcje idea bank millennium bank millennium pekao akcje pekao gpw wig20 wig pko bp akcje pko bp 6

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk