• Odbierz prezent
Idea Bank Getin Holding Idea Getin Leasing

27 lipca Idea Bank i Getin Holding poinformowały o liście intencyjnym dotyczącym sprzedaży pakietu akcji spółki Idea Getin Leasing.

 

27 lipca po zakończeniu sesji na GPW Idea Bank i Getin Holding poinformowały w swych komunikatach, że Getin Holding podpisał z Idea Bankiem oraz z LC Corp B.V. list intencyjny dotyczący sprzedaży przez Idea Bank pakietu 25% akcji spółki Idea Getin Leasing na rzecz Getin Holding. Dodano, że transakcja ta zwiększy wynik finansowy brutto Idea Banku o kwotę 100-135 mln zł. Cena akcji Idea Getin Leasing zostanie ustalona w oparciu o sporządzone wyceny. Spółki planują zamknięcie transakcji do 31 grudnia 2020 r. i odroczenie terminu płatności na okres do 36 miesięcy od dnia zamknięcia transakcji. Transakcja będzie poprzedzona due diligence. Zarówno Idea Bank, jak i Getin Holding spodziewają się, że transakcja poprawi ich współczynniki kapitałowe.

Spółka Idea Getin Leasing powstała w 2018 r. z połączenia Idea Leasing i Getin Leasing. Głównym obszarem działalności spółki jest finansowanie leasingiem inwestycji firm, zwłaszcza mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Idea Getin Leasing oferuje też takie produkty jak pożyczki, najem maszyn budowlanych i środków transportu oraz ubezpieczenia i inne produkty dodatkowe.

Notowania: Idea Bank SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:IDA/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk