• Odbierz prezent
Ichimoku – czyli czego Japończycy mogą nas nauczyć o tradingu

W środę 11.11.2020 odbył się webinar online organizowany we współpracy z brokerem Orbex. Tematem wirtualnego spotkania był japoński system transakcyjny Ichimoku.

Wirtualne spotkanie inwestycyjne

Ichimoku Kinko Hyo (z jap. „równowaga na rzut oka”) to metoda, która na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana, ale po opanowaniu podstaw bardzo szybko pozwala zorientować się w panującym trendzie. Jej stosowanie pozwala nie tylko zajmować pozycję zgodnie z trendem, ale również umożliwia jej prowadzenie do momentu odwrócenia trendu. Na środowym webinarze omówiono elementy, z jakich zbudowany jest system Ichimoku. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, które sygnały wejścia w pozycję są najsilniejsze, a które najsłabsze. Dzięki tej metodzie można bardzo szybko zorientować się, w których momentach na rynku lepiej powstrzymać się od handlu. Całość została poparta przykładami z realnego rynku.

Poniżej znajduje się wykres niemieckiego indeksu DAX, na którym 03.11.2020 został wygenerowany sygnał kupna wg strategii Ichimoku (tzw. sygnał słaby, ponieważ do przecięcia linii Tenkan sen i Kijun sen doszło pod chmurą Kumo). Cena następnie była „prowadzona” przez czerwoną linię Tenkan sen. Ułożenie wszystkich linii Ichimoku potwierdzało panujący trend wzrostowy.

 Wykres 1. Notowania indeksu DAX, interwał H4 – sygnał kupna wg Ichimoku

Wykres 1. Notowania indeksu DAX, interwał H4 – sygnał kupna wg Ichimoku

Dostęp do archiwum nagrań webinarowych

Jeśli chciałbyś otrzymać dostęp do wszystkich nagrań z webinarów organizowanych przez FXMAG, kliknij tutaj.

Jednocześnie informujemy, że dostęp do nagrań wszystkich wirtualnych spotkań inwestycyjnych jest bezpłatny dla prenumeratorów magazynu Inwestor. Kod rabatowy WEBINAR uprawnia do 20% zniżki na zakup prenumeraty pisma.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny webinar w najbliższą środę, 18-tego listopada o godz. 18.00. Tematem szkolenia będzie zagadnienie Overbalance i ruchów mierzonych. Poniżej link do rejestracji na webinar.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk