• Odbierz prezent
Ichimoku - analiza kursu euro do złotego EURPLN 12.09.2018. Aktualny kurs euro do złotego

Podczas środowej sesji na rynku walutowym tanieje nieco dolar. Euro dolar EUR/USD oscyluje wokół poziomu 1,1600 i najprawdopodobniej węższy zakres wahań utrzyma się na tej parze w oczekiwaniu na jutrzejszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego. Obwy o eskalację napięć handlowych między USA a UE wydają się mniejsze, co znalazło swoje odbicie we wczorajszym odczycie indeksu ZEW z Niemiec, który wskazywał, że drugi miesiąc z rzędu poprawiły się nastroje niemieckich inwestorów i analityków.

 

Funt brytyjski - lepszy sentyment

W tym tygodniu widać także lepszy sentyment do waluty brytyjskiej w związku z zapewnieniami, że umowa dotycząca Brexitu zostanie zawarta w najbliższych kilku tygodniach. Ponadto rynki pozytywnie przyjęły wczorajszą informację, że prezes Banku Anglii Mark Carney pozostanie na swoim stanowisku do końca stycznia 2020 roku. Kondycja brytyjskiego rynku pracy pozostaje dobra, jednakże pozostałe publikacje są mieszane, co może jak na razie ograniczać kolejne ruchy na stopach procentowych w Wielkiej Brytanii. Na rynku krajowym złoty pozostaje pod wpływem czynników zza granicy. Zarówno kursu euro do złotego EUR/PLN, jak i kursu dolara do złotego USD/PLN utrzymują się powyżej 50-okresowej  średniej EMA w skali dziennej.

 

 

Kurs euro do złotego EURPLN - analiza techniczna

Euro do złotego EUR/PLN utrzymuje się w zakresie chmury ichimoku, co jest sygnałem neutralnym.

Wykres kursu euro do złotego na interwale dziennym
Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN

Z technicznego punktu widzenia potencjał do umocnienia złotego jest ograniczony przez kluczowe średniej kroczące EMA w skali D1, z czego 50-okresowa średnia EMA zbiega się z linia poprowadzoną po lokalnych szczytach i wyznacza najbliższe wsparcie na poziomie 4,2980.  Silnym oporem pozostaje strefa 4,3390-4,3420 wyznaczona przez maksima z 15.VIII. i 6.IX.  tego roku, tuż powyżej których przebiega 61,8% zniesienia Fibo całości impulsu spadkowego kształtującego się od VII. 2018 r.

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Anna Wrzesińska

Senior Dealer w Noble Securities S.A. Aktywnie związana z rynkiem walutowym od 2005 roku. W handlu koncentruje się głównie na Price Action i poziomach Fibonacciego.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk