• Odbierz prezent
IBM z wynikami finansowymi za III kwartał

16 października gigant technologiczny IBM przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się one mieszane. Zysk na akcję okazał się minimalnie wyższy od oczekiwań analityków. Niższe okazały się natomiast przychody. W działalności spółki coraz większą rolę odgrywa biznes chmurowy, który wciąż się rozwija.

 

16 października po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie spółka IBM opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Rozminęły się one z oczekiwaniami analityków z Wall Street. Osiągnięte przychody były niższe o 3,9% niż przed rokiem. Okazały się także niższe od oczekiwań analityków. Wyniosły 18,03 mld USD wobec oczekiwanych 18,22 mld USD.

W segmencie „Cloud and Cognitive Software”, obejmującym m.in. usługi chmurowe, Internet Rzeczy i sztuczną inteligencję, który uwzględnia także wyniki nabytej spółki Red Hat, odnotowano wzrost przychodów o 6,4% rok do roku do poziomu 5,28 mld USD.

W segmencie „Global Technology Services” nastąpił natomiast spadek przychodów o 5,6%. Wyniosły one 6,7 mld USD.

Segment „Global Business Services” odnotował wzrost przychodów o 1% do poziomu 4,1 mld USD.

W segmencie „Systems” przychody wyniosły 1,5 mld USD, co stanowi spadek o 14,7%. Poinformowano, że odzwierciedla to koniec cyklu produktu IBM z14 i dostarczenie nowego komputera mainframe IBM z15 pod koniec września.

Segment „Global Financing” odnotował przychody w wysokości 343 mln USD, co stanowi spadek o 11,7%.

Poinformowano, że przychody z usług chmurowych wzrosły o 11%, osiągając poziom 5 mld USD. Przychody z nabytej spółki Red Hat wzrosły o 19%.

Ginni Rometty, która pełni stanowisko CEO spółki od ponad 7 lat, dąży do rozwoju IBM w kierunku szybko rosnącego biznesu chmurowego, aby zmniejszyć zależność firmy od sytuacji na rynku tradycyjnych produktów sprzętowych.

Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 1,67 mld USD wobec 2,69 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk na akcję wyniósł 2,68 USD wobec 2,94 USD rok wcześniej. Był on o 1 cent wyższy od oczekiwań analityków.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji IBM tracił około 5%.

Czytaj także: IBM z wynikami za drugi kwartał i planami na przyszłość

17 lipca znana spółka z branży informatycznej IBM opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Przychody były zgodne z oczekiwaniami, natomiast zysk stanowił pozytywne zaskoczenie dla rynku. Prognoza na 2019 r. została podtrzymana.   17 lipca po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzi.. Czytaj
IBM z wynikami za drugi kwartał i planami na przyszłość

Notowania: IBM

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/IBM/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk