• Odbierz prezent
IBM z wynikami finansowymi za II kwartał 2020 r. Akcje spółki w górę

20 lipca znany gigant branży informatycznej IBM opublikował swe wyniki kwartalne. Były one słabsze niż przed rokiem, jednak przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.

 

20 lipca po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku IBM opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 18,12 mld USD wobec 19,16 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 5,4% rok do roku. Uzyskane przychody przewyższyły szacunki analityków z Wall Street na poziomie 17,72 mld USD. Zysk netto wyniósł 1,36 mld USD wobec 2,5 mld USD rok wcześniej. Skorygowany zysk na akcję wyniósł 2,18 USD i był niższy o 31% niż rok wcześniej. Okazał się jednak wyższy od prognoz analityków z Wall Street, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 2,07 USD.

Jest to drugi kwartał z rzędu, kiedy spółka wykazała pogorszenie wyników w związku z pandemią koronawirusa. Jednak trzy spośród pięciu segmentów działalności spółki poprawiły swoje wyniki, częściowo poprzez redukcję zatrudnienia.

Przychody segmentu Global Technology Services wyniosły 6,32 mld USD. Były one niższe o 8% niż przed rokiem. Okazały się natomiast wyższe od szacunków analityków na poziomie 6,24 mld USD.

Przychody z segmentu Cloud and Cognitive Software, obejmującego także przejętą spółkę Red Hat, wyniosły 5,75 mld USD. Były one wyższe o 3% niż przed rokiem i nieco wyższe od szacunków analityków na poziomie 5,74 mld USD.

Segment Global Business Services przyniósł przychody w wysokości 3,89 mld USD. Były one niższe o 7% niż przed rokiem, ale nieco powyżej konsensusu analityków na poziomie 3,87 mld USD.

W segmencie Systems przychody wzrosły o 6% do poziomu 1,9 mld USD. W segmencie Global Financing przychody były natomiast niższe o 25% niż przed rokiem i wyniosły 265 mln USD.

Warto wspomnieć, że był to istotny kwartał dla spółki ze względu na znaczącą zmianę w zarządzie. W kwietniu stanowisko CEO spółki objął Arvind Krishna po rezygnacji Ginni Rometty.

Na razie spółka nie zaktualizowała swej prognozy na cały rok. Już w kwietniu po wynikach za I kwartał spółka wycofała swą wcześniejszą prognozę ze względu na niepewność związaną z sytuacją rynkową w czasach koronawirusa.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji IBM wzrósł o 6%.

Czytaj także: IBM z wynikami finansowymi za I kwartał 2020. Spółka wycofała się ze swej prognozy zysku

20 kwietnia znany gigant informatyczny IBM przedstawił wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Spółka wycofała się ze swej wcześniejszej prognozy zysku na cały rok.   20 kwietnia w poniedziałek po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku, IBM opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przycho.. Czytaj
IBM z wynikami finansowymi za I kwartał 2020. Spółka wycofała się ze swej prognozy zysku

Notowania: IBM

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/IBM/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk