• Odbierz prezent
IBM prezentuje wyniki za IV kwartał 2019 r. Kurs akcji spółki szybuje w górę

21 stycznia znana firma z branży informatycznej IBM przedstawiła swe wyniki kwartalne. Przewyższyły one szacunki analityków. W notowaniach posesyjnych kurs akcji wzrósł o 5%.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

21 stycznia we wtorek po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie IBM opublikował swe wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street. Przychody wyniosły 21,77 mld USD wobec oczekiwanych 21,64 mld USD. Skorygowany zysk netto na akcję (z wyłączeniem pewnych pozycji) wyniósł 4,71 USD wobec spodziewanych 4,69 USD.

Spółka przedstawiła także swą prognozę na 2020 rok. Oczekuje skorygowanego zysku na akcję w wysokości 13,35 USD. Jest to powyżej konsensusu analityków na poziomie 13,29 USD. Tym samym spółka zakłada wzrost o 4% w stosunku do ubiegłego roku.

Segment Cloud and Cognitive Software osiągnął przychody w wysokości 7,24 mld USD, co przewyższyło konsensus analityków na poziomie 7,12 mld USD. Segment ten obejmuje platformy przetwarzania transakcji, aplikacje kognitywne, platformy związane z chmurami i danymi. Do tego segmentu zalicza się także spółka Red Hat, której transakcja nabycia o wartości 34 mld USD została zakończona w lipcu 2019 r. Przychody Red Hat wzrosły o 24%.

Segment Global Technology Services uzyskał przychody na poziomie 6,95 mld USD. Wynik ten okazał się niższy od szacunków analityków, którzy oczekiwali przychodów w wysokości 6,99 mld USD. Segment ten obejmuje usługi chmurowe, związane z infrastrukturą oraz usługi wsparcia technologicznego.

Segment Global Business Services, obejmujący zarządzanie aplikacjami i usługi konsultingowe, osiągnął przychody w wysokości 4,24 mld USD, a więc niższe od szacunków analityków na poziomie 4,26 mld USD.

Segment Systems osiągnął przychody w wysokości 3,04 mld USD, co przewyższyło o 16% konsensus analityków na poziomie 2,84 mld USD.

W czwartym kwartale IBM zapowiedział uruchomienie chmury przeznaczonej do usług finansowych. Spółka mianowała do jej zarządu Thomasa Buberla – CEO firmy ubezpieczeniowej AXA.

Warto wspomnieć, że w piątek 17 stycznia analitycy banku Morgan Stanley obniżyli swą rekomendację do „neutralnie” z „przeważaj”.

W reakcji na wyniki przedstawione przez spółkę, kurs akcji IBM w notowaniach posejnych wzrósł o 5%. W tym samym dniu swe wyniki kwartalne opublikował także Netflix.

Czytaj także: Netflix z wynikami kwartalnymi. Czy Disney i Apple zagrażają pozycji spółki?

21 stycznia po sesji na amerykańskim rynku Netflix opublikował swe wyniki kwartalne. Wyniki finansowe spółki przewyższyły oczekiwania analityków, jednak liczba nowych abonentów krajowych była mniejsza niż oczekiwano. Spółka przedstawiła też swą prognozę na kolejny kwartał.   21 stycznia we wtorek .. Czytaj
Netflix z wynikami kwartalnymi. Czy Disney i Apple zagrażają pozycji spółki?

Notowania: IBM

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/IBM/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk