• Odbierz prezent
 ,  i  w pierwszej trójce najlepszych spółek dzisiejszej sesji! Co się działo dziś na warszawskiej giełdzie?
fot. freepik.com

Czas trwania sesji na warszawskiej giełdzie właśnie się zakończył, pora podsumować, które ze spółek wzrosły dziś najbardziej!


Kupuj i sprzedawaj akcje, ETF'y i kontrakty na najlepszych warunkach!

Załóż konto w Interactive Brokers!

 


 


Zacznijmy więc od spółki, której akcje wzrosły dziś najcilniej, a mianowicie o . Kurs otwarcia wynosił  PLN, TKO był równy PLN, z kolei kurs zamknięcia wyniósł dokładnie PLN. Kolejną zmienną, na którą warto zwrócić uwagę jest wolumen obrotu, który jak podają publikacje wyniósł , natomiast wartość obrotu to pln.

 

Przejdźmy do kolejnej spółki, a jest to . Cena otwarcia to , TKO = , a cena zamknięcia . Dokładnie jak w poprzednim przykładzie danymi, na które warto zwrócić uwagę są wolumen i wartość obrotu, które które obliczono kolejno na (wolumen) i (wartość).

 

Trzecią spółką godną uwagi jest . Zgodnie z zastosowanym powyżej schematem rozpocznijmy od kursu otwarcia, który na początku sesji wynosił pln, TKO = pln, a kurs zamknięcia złotych. Wolumen ustalono na , a warotość na .

 

Kolejną, czyli czwartą już spółką jest , której cena na otwarciu sesji wynosiła złotych, cena na zamknięciu zł, a kurs odniesienia złotych. Wolumen, czyli w prostym tłumaczeniu łączna liczba papierów wartościowych, która zmieniła właściciela wyniósł , a wartość pln.

 

Ostatnia spółka, na którą chcę zwrócić uwagę to i jej kurs otwarcia wynosił PLN, zamknięcia PLN, a TKO . Dla odmiany zerknijmy na to, ile wynosił (oczywiście podczas tej sesji) najwyższy i najniższy kurs. Najsilniej spółka wybiła się dziś do poziomu złotych, a z kolej najniższy ich poziom odnotowano na granicy pln. 

Nazwa spółki

Wzrost procentowy

1

%

2

%

3

%

4

%

5

%

6

%

7

%

8

%

9

%

10

%

Krzysztof Wójcik

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk