• Odbierz prezent
Huuuge Games ustala cenę ostateczną akcji i zmniejsza emisję. Jaka będzie redukcja na zapisach?
fot. freepik.com

Wczoraj zakończyła się subskrypcja w ramach pierwszej oferty publicznej spółki gamingowej Huuuge Games. W piątek zarząd spółki ustalił cenę ostateczną oferowanych akcji, a także dość niespodziewanie zdecydował się obniżyć liczbę akcji sprzedawanych w ramach nowej emisji, jednocześnie zwiększając pulę akcji już istniejących. To zaś oznacza, że finalnie do inwestorów indywidualnych trafi mniej akcji niż pierwotnie zakładano.

 

Jak wynika z komunikatu Huuuge Games, ostateczna cena emisyjna po jakiej zostaną sprzedane akcje na rynku pierwotnym wyniesie 50 PLN za sztukę, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Spółka zdecydowała się jednak w ostatniej chwili zmniejszyć liczbę akcji z nowej emisji, z 15 mln do 11,3 mln sztuk. Finalnie, oferta Huuuge Games objęła 33 316 686 akcji, a jej wartość wyniesie zakładane 1,67 mld PLN, co oznacza że będzie to największe gamingowe IPO w historii GPW. Do inwestorów indywidualnych trafi łącznie 1 665 834 akcji (4,5% całej oferty)

Warto przypomnieć, że 2 lutego zarząd Huuuge Games zdecydował się zwiększyć łączną liczbę akcji oferowanych podczas IPO do 37 016 586, poszerzając ofertę sprzedaży istniejących akcji z 18,35 mln do 22 016 586 sztuk. 

Wciąż nie znamy oficjalnych danych na temat redukcji na zapisach dla inwestorów indywidualnych, jednak pierwsze pogłoski mówią o ponad 90%.

Czytaj także: Debiut Huuuge Games - Czy warto wziąć udział w największym gamingowym IPO na GPW?

Przed nami pierwszy poważny debiut giełdowy w nowym roku, który jednocześnie będzie największym IPO spółki gamingowej w historii warszawskiego parkietu. Mowa oczywiście o Huuuge Games, developerze prostych, darmowych gier mobilnych, który chce zebrać z rynku niemal 1,7 mld złotych i jak dotąd wiele .. Czytaj
Debiut Huuuge Games - Czy warto wziąć udział w największym gamingowym IPO na GPW?

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk