• Odbierz prezent
Huśtawka na złotym. Ropa w górę mimo ceł.

Wczorajsze umocnienie złotego zostało dzisiaj szybko skorygowane. W życie weszła kolejna pula sankcji w wojnie handlowej pomiędzy USA a Chinami. Spadają zapasy ropy windując jej cenę w górę.

 

Dobry dzień złotego

Kolejny wolny dzień w Turcji pozwolił wyciszyć trochę nastroje na rynkach. W efekcie inwestorzy spojrzeli przychylniej na naszą część świata. Euro staniało z 4,29 zł na 4,27 zł. Frank z 3,77 zł na 3,75 zł. Mocniej tanieje dolar, który dzień zaczął w okolicach 3,71 zł by zakończyć niewiele ponad 3,68 zł. Funt z kolei staniał z 4,78 zł do 4,76 zł. Jest to dobra informacja dla osób zainteresowanych kupnem walut np. na zagraniczny wyjazd. Jest też druga informacja. Dzisiaj od rana z kolei złoty wyraźnie traci i już oddał większość wczorajszego umocnienia.


Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Kolejna runda ceł wchodzi w życie

Od dzisiaj obowiązuje drugi pakiet ceł na kwotę 16 miliardów dolarów ogłoszony przez USA. Analogicznie wszedł w życie pakiet chiński. Rynki są spokojne, gdyż data wejścia była znana od wielu tygodni. Jest to zaledwie wykonanie już zapowiedzianych działań. Moment jest o tyle interesujący, że właśnie teraz odbywają się w Waszyngtonie amerykańsko-chińskie rozmowy na temat wojny handlowej. Jak widać obie strony niemal nie wierzą w ich powodzenie. Gdyby było inaczej odbyłyby się przed wejściem w życie sankcji. Co ważne, są to pierwsze tak poważne rozmowy od czerwca, nie oznaczają one jednak wcale przełomu.

 

Ropa naftowa znów w górę

Pomimo lęku przed wojną handlową ceny ropy naftowej znów idą w górę. Jednym z powodów są zmiany zapasów ropy naftowej w USA. Analitycy spodziewali się delikatnego spadku, ale 5,8 miliona baryłek to znacznie więcej niż oczekiwano. Ropa drożała od rana, ale od samych danych podskoczyła jeszcze dolara na baryłce. Cały dzień zarówno odmiana notowana na giełdzie w Nowym Jorku jak i ta z Londynu zamknęły imponującym 3% wzrostem. Najwyraźniej pomimo ryzyk wiszących nad tym rynkiem popyt na surowiec wciąż jest bardzo duży.

 

Czytaj także: Lepiej drukować pieniądz niż kopać kryptowalutę

Pieniądz XXI wieku jest abstrakcją, którą sobie wymyśliliśmy. Odkąd upadł system z Bretton Woods, żadna waluta nie jest już powiązana z wartością złota i nie ma żadnej wartości referencyjnej – przynajmniej teoretycznie. Skoro pieniądz papierowy i tak nie ma żadnej wartości, dlaczego nie można go wy.. Czytaj
Lepiej drukować pieniądz niż kopać kryptowalutę

 

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych

warto zwrócić uwagę na:

16:00 - USA - sprzedaż domów na rynku wtórnym,

20:00 - USA - protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

 

sporządził Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl

 

 

Chcesz dowiedzieć się jak inwestować na rynku Forex? Weż udział w darmowym kursie online

 

BIORĘ UDZIAŁ W KURSIE

 

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Internetowykantor.pl

Pierwszy kantor internetowy w Polsce. Oferuje szybką, tanią i bezpieczną wymianę walut. Obecnie ponad 300 tys. klientów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk