• Odbierz prezent
Huckleberry Games zawieszone przez GPW - jedna z najgorzej radzących sobie spółek gamingowych znów daje o sobie znać

Giełda Papierów Wartościowych podjęła we wtorek 13 sierpnia uchwałę w sprawie spółki gamingowej Huckleberry Games, wedle której jej notowania zostały zawieszone w alternatywnym systemie obrotu NewConnect. Powodem zawieszenia notowań jest brak posiadania przez spółkę autoryzowanego doradcy.

 

GPW zawiesiła notowania Huckleberry Games z powodu braku umowy z autoryzowanym doradcą rynku NewConnect. Umowa z dotychczasowym doradcą wygasła z ostatnim dniem lipca, spółka nie znalazła jednak w odpowiednim czasie jego następcy. Zarząd Huckleberry Games w komunikacie zapewniał, że umowa z nowym doradcą zostanie podpisana najpóźniej do 19 sierpnia 2019 r. 

 

Huckleberry Games to istniejąca od 2015 r. poznańska spółka zajmująca się produkcją gier. Główną i w tym momencie jedyną dostępną w fazie wczesnego dostępu grą wydaną przez spółkę jest Edengrad, symulator MMORPG z rozgrywką w formie multiplayer.

Spółka od 21 grudnia 2016 r. notowana jest na NewConnect, debiutując z wyceną 6,1100 PLN za akcję. Od tego czasu notowania Huckleberry Games systematycznie spadały, nawet do poziomu poniżej 1,5000 za akcję (ostatni kwartał 2018 r.). Notowania spółki zostały zawieszone na wycenie 2,1100 PLN. W sierpniu zeszłego roku Huckleberry Games poinformowała akcjonariuszy o czasowym wstrzymaniu prac rozwojowych nad wszystkimi swoimi grami, w tym nad flagowym i jedynym dostępnym w sprzedaży tytułem Edengrad, z powodu braku wystarczających funduszy. Spółka ogłosiła wznowienie prac nad swoimi produkcjami dopiero w połowie czerwca tego roku, po pozyskaniu 1,5 mln złotych z emisji akcji serii F.

Obecnie jest to jedna z najgorzej radzących sobie na giełdzie spółek gamingowych.

Czytaj także: Huckleberry Games S.A zyskuje na rynku NewConnect

Huckleberry Games S.A., Spółka z branży gier komputerowych, notowana na rynku NewConnect od grudnia 2017 r., pozyskała 1,5 mln zł z emisji akcji serii F. Środki te zostaną przeznaczone na realizację nowej strategii operacyjnej, kontynuowanie prac nad grą „Edengrad” oraz na realizację nowych ciekawyc.. Czytaj
Huckleberry Games S.A zyskuje na rynku NewConnect

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk