• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
HM Inwest debiutuje na głównym parkiecie GPW bez zainteresowania inwestorów

W czwartek 18 lipca na głównym parkiecie GPW zadebiutowała spółka deweloperska HM Inwest, przechodząca z NewConnect. Sam debiut nie cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów - wartość obrotu w ciągu pierwszej połowy sesji nie przekroczyła 10 tys. złotych.

 

Spółka HM Inwest w ramach transferu z NewConnect wprowadziła do obrotu na głównym rynku warszawskiej giełdy 2 336 312 akcji serii A (free float na poziomie ponad 18%). Czwartkowy debiut nie cieszy się jednak zainteresowaniem - do godz. 13 doszło zaledwie do czterech transakcji z wolumenem 356 akcji i wartością obrotu przekraczającą 8 tys. PLN, w dodatku na samym początku sesji Kurs debiutu ustalony został na 23,0000 PLN, aktualnie zaś wynosi on 22,8000 PLN (-0,87%).

Spółka, wraz z wejściem na główny rynek GPW, ma ambitne plany osiągnięcia poziomu 1000 mieszkań oddanych do użytku rocznie, rozpoczynając już od przyszłego roku. Oprócz tego, HM Inwest widzi szansę na rozwój w zaangażowaniu się w rządowy program Mieszkanie+.

 

HM Inwest jest warszawską spółką deweloperską, istniejącą od 1996 r. i działającą pod nazwą marketingową Grupa Inwest. Zajmuje się budową nieruchomości wielorodzinnych, z których większość ulokowana jest w Warszawie. Obecnie spółka ma za sobą 73 zrealizowane inwestycje i ponad 2300 sprzedanych mieszkań.

W listopadzie 2013 r. HM Inwest zadebiutowała na NewConnect, zaś dotychczasowy szczyt jej notowań został osiągnięty w styczniu tego roku przy wycenie 24,2000 PLN za akcję.

W 2018 r. HM Inwest osiągnęła przychody netto na poziomie ponad 47,8 mln złotych oraz zysk niecałych 4,3 mln złotych. W pierwszym kwartale 2019 r. przychody wyniosły niecałe 5,7 mln złotych przy stracie niecałych 2,3 mln złotych.

Czytaj także: Tak źle jeszcze nie było - rynek IPO niemal nie istnieje

PwC we wtorek 9 kwietnia opublikowało kolejny raport kwartalny z serii IPO Watch Europe, w którym analizuje liczbę i wartość debiutów giełdowych na europejskich parkietach. Dane z pierwszego kwartału 2019 r. nie są optymistyczne - europejski rynek IPO niepokojąco skurczył się w stosunku do pierwsze.. Czytaj
Tak źle jeszcze nie było - rynek IPO niemal nie istnieje

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk