• Odbierz prezent
Historyczne maksimum na S&P500. Allegro ciąży indeksowi giełdowemu WIG20
Z artykułu dowiesz się:

- jak kształtuje się sytucja na rynkach

- jakie wyniki finansowe pokazały polskie spółki

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się wzrostem amerykańskich indeksów, a indeks S&P 500 wyznaczył historyczne maksimum na zamknięciu (szczyt intraday został wyznaczony 4 dni wcześniej). Pomimo rekordowego wzrostu zachorowań za Oceanem akcje nie są wyprzedawane, a wręcz przeciwnie pozytywne doniesienia na temat szczepionki wzmocniły falę zakupów, która trwa do teraz, gdyż w momencie pisania komentarza kontrakty na amerykańskie indeksy zwyżkują. Pomimo wstępnie ogłoszonej wygranej w wyborach prezydenckich Joe Bidena nie słabnie eskalacja konfliktu na linii USA-Chiny. Pod koniec tygodnia obecny prezydent Donald Trump wydał rozporządzenie zakazujące inwestowania w walory chińskich firm będących własnością lub będących pod kontrolą chińskich sił zbrojnych.

W piątek indeksy mWIG40 i sWIG80 dołączyły do korekty zapoczątkowanej na indeksie blue chipów dzień wcześniej. W ramach indeksu największych spółek jedynie 4 walory zyskały na wartości, z czego to spółce Dino należy przypisać największy pozytywny wpływ na indeks. Dodatkowo notowaniom indeksu WIG20 ciążyła przecena najsilniej spadających walorów Allegro, która trwa już 4 sesje z rzędu. Przed dzisiejszą sesją poznaliśmy raporty za III kw. 2020r., w ramach których podkreślamy:

  • Wyniki Apatora, który zarobił 16,7 mln zł netto, wobec konsensusu 16,2 mln zł, co r/r oznacza wzrost o 16,1%.
  • Szacunkowy wynik netto Newagu, który wyniósł 50,8 mln zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost r/r.
  • Szacunkowy zysk netto Selvity, który wyniósł 5,1 mln zł, wobec prognoz 4-4,5 mln zł i był wyższy o 50% r/r.
  • Wynik netto Arctic Paper – spółka wypracowała 45 mln zł, co oznacza wzrost o 31,2% w stosunku do ubiegłego roku.
  • Zysk netto Stalproduktu – spółka osiągnęła 48 mln zł wobec 36 mln zł w ubiegłym roku. Dzisiaj niemal 100 spółek opublikuje raporty za III kw. 2020 roku. /Adam Dudoń/

Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk