• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Price Action
Z artykułu dowiesz się:

-Jak zmieniał się trend na GBPCAD
-Jak wykorzystać tą metodę do analizy innych par walutowych

Analiza miesięcznych wykresów stała się elementem mojej metody od lipca 2014 roku. Obecnie muszę co pewien czas zerknąć na monthly, chociażby po to, by zdiagnozować poprawność horyzontalnych poziomów wsparcia/oporu.

 

Podkreślmy - horyzontalne poziomy reakcji ceny z wykresów miesięcznych cechują się znacznie większym ciężarem gatunkowym, niż ich niższeodpowiedniki. Są zrozumiałym obrazem historii rynku, pokazują anatomię kluczowych wydarzeń cenowych, które czasem na wiele miesięcy określały dominującą siłę.

 

Miesięczna perspektywa analityczna może być obosiecznym narzędziem. Tak się dzieje, gdy niecierpliwy trader poczuje się zachęcony do zajmowania pozycji jakby w ciemno,  jedynie z uwagi na ujawniający się na wykresie poziom historycznej reakcji ceny. Ubolewam, że natręctwo grania w oparciu o ten ważny, lecz w oderwaniu od innych nazbyt jednostronny element analizy technicznej jest nawykiem tak wielu traderów. [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Zbigniew Wieczorek

Specjalizuje się w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk