• Odbierz prezent
HiProMine rozważa wejście w segment kosmetyki i farmacji

HiProMine, producent alternatywnego białka i tłuszczu, wytwarzanego poprzez innowacyjną, autorską technologię hodowli przemysłowej owadów, rozważający przeprowadzenie procesu podwyższenia kapitału i debiut na NewConnect, planuje wejście w perspektywiczny segment kosmetyki i farmacji.

- Zgodnie z przewidywaniami rynek produktów do pielęgnacji skóry, a następnie włosów, będzie poszukiwał na coraz większą skalę zrównoważonych i ekologicznych tłuszczy, mogących zastąpić np. olej palmowy. Szacujemy, że pełną gotowość technologiczną do wejścia w segment kosmetyki i farmacji osiągniemy w ciągu kilku najbliższych lat. Natomiast już dziś produkujemy nie tylko białko z owadów, ale również tłuszcz. Za atrakcyjne w tym kontekście uważamy rynki UE oraz USA - komentuje prof. Damian Józefiak, prezes, pomysłodawca i współzałożyciel HiProMine.

- Białko i tłuszcz pochodzenia owadziego charakteryzują się wyjątkową czystością mikrobiologiczną. Hodowane przez nas larwy owadów przetwarzane są na miejscu na wysokobiałkowy materiał paszowy – mączkę oraz tłuszcz, aktualnie znajdujące zastosowanie w paszach, a w przyszłości, mamy nadzieję, również w przemyśle kosmetycznym i farmacji, gdyż tłuszcz z owadów wykazuje silne działania bakteriostatyczne i przeciwwirusowe- dodaje Józefiak.

Obecnie oferta HiProMine skierowana jest głównie na rynek karm dla zwierząt domowych i pasz dla hodowli ryb, a także zwierząt gospodarskich i ogrodnictwa.

HiProMine planuje budowę nowego centrum technologicznego. Spółka bierze pod uwagę współfinansowanie inwestycji ze środków zebranych z emisji akcji i debiut na rynku NewConnect. Dzięki budowie zakładu produkcyjnego opartego na własnej, sprawdzonej i opatentowanej technologii planuje wejść na olbrzymi rynek materiałów paszowych. Stale rosnące, globalne zapotrzebowanie na białko zwierzęce połączone z ograniczeniami jego podaży, głównie ze względu na wyczerpywanie się zasobów naturalnych i zmiany klimatyczne, będą sprzyjać rozwojowi spółki w kolejnych latach. Dywersyfikacja źródeł białka w kierunku zasobów lokalnych i ekologicznych jest spójna ze strategicznymi celami UE w zakresie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa żywnościowego, czyli Europejskiego Zielonego Ładu.

O HiProMine:

HiProMine jest dostawcą alternatywnego białka na skalę europejską, wytwarzanego poprzez innowacyjną, autorską technologię przemysłowej hodowli owadów. Oferta spółki skierowana jest głównie na rynek karm dla zwierząt domowych
i pasz dla hodowli ryb, a także zwierząt gospodarskich i ogrodnictwa. Firma posiada pełną integrację pionową procesu produkcji - począwszy od własnego materiału genetycznego, po produkt końcowy. Produkcja odbywa się w modelu modułowym, co daje możliwość łatwego jej skalowania. Spółka posiada własne linie produkcyjne, będące efektem wielu projektów badawczo-rozwojowych, zrealizowanych przez doświadczony zespół B+R. Ich wynikiem jest także 29 międzynarodowych zgłoszeń patentowych, w tym dziewięć już przyznanych patentów. HiProMine jest jedynym podmiotem w Polsce i jednym z zaledwie kilku w Europie oferującym produkty pochodzenia owadziego w ilościach przemysłowych.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk