• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
High Speed Trading

Gdy pod koniec lat dziewięćdziesiątych parkiety giełdowe zaczęły na szeroką skalę wprowadzać rozwiązania informatyczne i opierać swoje działania na nowoczesnych wtedy technologiach, wiele osób podchodziło dość sceptycznie do rozwoju takiej wizji handlu. Ostatnie lata rozwiały jednak wątpliwości związane z taką decyzją, a zdecydowana większość inwestorów nie wyobraża sobie obecnie prowadzenia handlu bez dostępu m.in. do komputera.

 

Wraz z dalszym rozwojem technologii oraz dostępnych instrumentów na rynku pojawiło się szereg narzędzi wspomagających dokonywanie transakcji m.in. w postaci dedykowanych platform oraz wskaźników i strategii automatycznych, które mają na celu zwiększenie szansy inwestora w podjętych przez niego decyzjach.

Jako, że skala rozwoju technologicznego pozostaje wciąż na bardzo wysokim poziomie, można również zauważyć zwiększone zainteresowanie związane z tworzeniem strategii algorytmicznych oraz systemów, które będą w stanie w jeszcze większym stopniu ograniczyć ryzyko inwestycyjne m.in. poprzez skrócenie czasu zawierania i zamykania rynkowych pozycji.

Aby jednak wspomniane strategie były w pełni efektywne, konieczne jest stworzenie odpowiedniego środowiska. Jednym z elementów, które mogą mieć kluczowe znaczenie w przyszłości handlu jest HST (High Speed Trading - ultraszybki, niskolatencyjny handel) oraz HFT (High Frequency Trading - handel wysokich częstotliwości). [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Marcin Bąk

Właściciel agencji Public Relations Future Advert. Na rynku walutowym od 2006.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk