• Odbierz prezent
Help Will Come Tomorrow debiutuje na Kicstarterze!

Klabater, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, rozpoczyna kolejną kampanię na Kickstarterze. Spółka chce zebrać 12 tys. dolarów na przeprowadzenie zaawansowanych testów jakościowych, szlifowanie balansu rozgrywki oraz dogranie dodatkowej ścieżki dźwiękowej dla projektu z portfolio wydawniczego – Help Will Come Tomorrow. Producentem tytułu jest studio Arclight Creations z Polski. Kampania potrwa do 20 marca. Premiera gry planowana jest 21 kwietniu br. Projekt będzie dostępny w wersji na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Help Will Come Tomorrow to wymagająca gra survivalowa, która stanowi kolejny – po We. The Revolution – krok Klabatera w stronę wydawania gier z dojrzałą fabułą, osadzonych w realiach historycznych. Fabuła projektu koncentruje się na nierównościach społecznych w Rosji 1917 roku, tuż przed wybuchem Rewolucji Październikowej. W tle tych wydarzeń, grupa pasażerów, którzy przeżyli terrorystyczny atak na kolej transsyberyjską, musi przetrwać w surowym syberyjskim klimacie, dopóki nie nadejdzie pomoc. – Help Will Come Tomorrow to emocjonująca opowieść o ludziach uwikłanych w skomplikowane realia epoki Rewolucji Październikowej. Stając w obliczu wielu niebezpieczeństw, słabości, a przede wszystkim własnej psychiki, osoby z różnych klas społecznych i ekonomicznych będą musiały współpracować i podejmować decyzje często sprzeczne z ich przekonaniami. Gracz szybko odkryje, że aby przetrwać musi zbudować relacje między bohaterami, łagodzić konflikty i dbać o morale całego obozu. Przyjęta postawa zdecyduje o ostatecznym losie postaci. – informuje Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

- Help Will Come Tomorrow już teraz prezentuje się naprawdę dobrze, udało nam się wymyślić własną formułę w obrębie gatunku survival, w której nacisk położony jest na fabułę i psychologiczny aspekt przetrwania w trudnych warunkach – mówi Wioletta Maleszyk, współzałożycielka Arclight Creations.

Celem rozpoczętej kampanii jest zebranie 12 tys. dolarów na zapewnienie produkcji zaawansowanych testów jakościowych, sesji pytań i odpowiedzi z twórcami projektu oraz dogranie dodatkowej ścieżki muzycznej/dźwiękowej. – Gra jest w zaawansowanej fazie produkcji. Pozyskane ze zbiórki środki posłużą na jej dopracowanie. – mówi Michał Gembicki. – Po ubiegłorocznym sukcesie We. The Revolution jesteśmy przekonani, że warto wydawać gry ambitne fabularnie, które w innowacyjny sposób pokazują realia historyczne. Help Will Come Tomorrow to nasz kolejny krok w tym kierunku. – dodaje.

W przypadku przekroczenia minimalnego progu zbiórki, kampania będzie kontynuowana, a dodatkowe środki posłużą na wprowadzenie do gry nowych ulepszeń. Kampania potrwa do 20 marca. 21 kwietnia gra trafi do sprzedaży w wersji na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Producentem tytułu jest studio Arclight Creations.

Cechy gry:

• Pokierujesz losem dziewięciu niepowtarzalnych postaci o różnym pochodzeniu, reprezentujących trzy skonfliktowane klasy społeczne.

• Odkryjesz historię i przeszłość każdej z postaci – co przywiodło je na syberyjskie pustkowie?

• Zmierzysz się z dynamicznie zmieniającą się pogodą i ekstremalnymi warunkami życia na Syberii.

• Odkryjesz, krok po kroku, poruszającą historię gry, ale również historię Rosji rozdartej tragicznym konfliktem społecznym w przededniu rewolucji.

O spółce:

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo założony przez Roberta Wesołowskiego i Michała Gembickiego. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regionie CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn. Symulator tawerny zadebiutował na platformie Steam 23 października. W tydzień po premierze zwróciły się koszty jego produkcji.

Od października 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk