• Odbierz prezent
Heineken prezentuje wyniki finansowe za 1Q20. Koronawirus wpłynął na sprzedaż piwa

22 kwietnia, holenderskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i przetwórstwem browaru opublikowało wyniki finansowe za 1 kwartał 2020 roku. Ponadto, ze względu na słabe przychody spółka zdecydowała nie wypłacać śródrocznej dywidendy zaplanowanej na sierpień br.

Heineken NV poinformował w środę o gwałtownym spadku zysku netto za pierwszy kwartał z powodu znacznego spadku wolumenu produkcji, spowodowanego pandemią i stwierdził, że jego działania łagodzące przyniosły jedynie ograniczone korzyści.

Holenderski browar - właściciel marek piwa Sol, Birra Moretti i Tiger - wypracował kwartalny zysk netto w wysokości 94 mln euro (101,9 mln dolarów), w porównaniu do 229 mln euro rok wcześniej. Wolumen piwa spadł o 2,1% rok do roku, a w marcu spadł aż o 14%.

Heineken wycofuje się z prognozy zysku na 2020 rok

Na początku tego miesiąca Heineken wycofał się z całorocznej prognozy ze względu na niepewność związaną z pandemią i powiedział, że oczekuje spadku wolumenu piwa w pierwszym kwartale o 2%.

Całkowity wolumen wzrósł w tym kwartale o 5%, dzięki silnym obrotom w Stanach Zjednoczonych, wobec szacowanego spadku o 4%.

Heineken powiedział, że zarząd i kadra zarządzająca zgodziła się na 20-procentową obniżkę płac w okresie od maja do grudnia, starając się zachować zasoby w obliczu kryzysu.

Ceny akcji spadają

Ceny akcji holenderskiej grupy kapitałowej spadają dziś o 1,50%. Od początku kwietnia, na fali wzrostów światowych indeksów, spółka rosła osiągając szczyt 20 kwietnia (78,88 EUR za akcję), a w obliczu prognoz wyników finansowych nastąpiła korekta i kurs wynosi obecnie 76,28 euro.

FXMAG akcje heineken prezentuje wyniki finansowe za 1q20. koronawirus wpłynął na sprzedaż piwa heineken nv heia.nl heineken  wyniki finansowe  raport zysków  giełda 1

Notowania: Heineken NV

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURONEXT:HEIA/

Szymon Czuraj

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk