• Odbierz prezent
układ harmoniczny abcd
Z artykułu dowiesz się:

- Na czym polega formacja harmoniczna ABCD
- Co sprawia, że jest jedną z najskuteczniejszych formacji

Harmonic ABCD jest jedną z najważniejszych i najskuteczniejszych formacji stosowanych na rynku Forex. Pierwszy raz została opisana przez Jima Kanea, któremu przypisuje się to nowatorskie podejście do tradingu.

 

Poprawne zidentyfikowanie przesłanek tworzących układy falowe znacząco zwiększy Twoje szanse na otwarcie i przeprowadzenie zyskownej transakcji. Ten prosty układ geometryczny składa się z trzech fal, pojawia się z dużą częstotliwością na płynnych instrumentach oraz zgodnie z teorią fraktali występuje na wszystkich interwałach czasowych – dlatego z powodzeniem może być stosowana zarówno przez daytrade- rów, jak i osoby inwestujące na więk- szych interwałach czasowych. Formacja abcd jest dynamiczną korektą, często przyjmującą kształt błyskawicy, której odcinki AB i CD (w warunkach idealnych) powinny być tej samej wielkości. Jednakże część inwestorów na podstawie analiz historycznych oraz czystej praktyki, zdecydowała się odejść od ścisłej reguły równości odcinków, przyjmując zakres 61,8 -1,50 – ustalony na podstawie poziomów Fibonacciego – długości odcinka AB dla odcinka CD.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Andrzej Kapryan

Junior Sales Dealer HFT Brokers. Z rynkami finansowymi związany od 2011 roku. Początkowo jako daytrader akcji europejskich, obecnie inwestuje na rynkach walutowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk