• Odbierz prezent
hard fork bitcoin gold

Kolejny hard fork Bitcoina już za nami. Dziś w nocy łańcuch najpopularniejszej kryptowaluty dotarł do bloku 491407, od którego rozpoczęty zostanie nowy łańcuch dla kryptowaluty Bitcoin Gold. Do rozdzielenia łańcuchów doszło wcześniej niż informowali twórcy, wskazując początkowo potencjalną datę hard forka na 25 października. Wczoraj, odliczanie czasu na stronie btcgpu.org wskazywało z kolei na godzinę 14:30, 24 października.

 

Drugi hard fork w historii Bitcoina skutkuje utworzeniem nowej kryptowaluty – Bitcoin Gold (przy pierwszym podziale doszło do utworzenia Bitcoin Cash). W zasadzie, Bitcoin Gold nie jest jeszcze wydobywany przez górników, gdyż, jak informowali twórcy, łańcuch BTG ruszy dopiero po kilku dniach od podziału. To skutkować będzie różnicą w numerach bloków w stosunku do łańcucha klasycznego Bitcoina. Bardziej szczegółowe informacje na temat nowej kryptowaluty dostępne są TUTAJ.

 

Podział łańcucha nie wywołał większych reakcji notowań klasycznego Bitcoina. Cena kryptowaluty w ujęciu dolarowym spadała w nocy, oddalając się od osiągniętego w ostatnich dniach poziomu 6000 dolarów.

 

BTC/USD

bitcoin


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk