• Odbierz prezent
Handel w oparciu o formację trójkąta

Formacje trójkąta, wraz z RGR, czy podwójnym szczytem/dnem, należą do formacji klasycznych. O ile dwie ostatnie mają sygnalizować odwrócenie dotychczasowego trendu, to formacja trójkąta może sygnalizować zarówno jego kontynuację, jak i odwrócenie. Ale czym jest ta formacja, jakie są jej rodzaje, jak je rozgrywać i co sprawia, że jest tak popularna?

 

Przyjęło się dzielić formacje trójkąta na trójkąt symetryczny, zwyżkujący/zniżkujący oraz rozszerzający, zwany też odwróconym. Wszystkie z nich działają na każdym z interwałów, choć jak to w analizie technicznej, wraz ze wzrostem interwału zmniejsza się skuteczność formacji. Niezależnie od rodzaju, każdy z trójkątów jest okresem konsolidacji i każdy składa się z tych samych elementów tj. dwóch linii łączących szczyty i dołki, które tworzą boki trójkąta. Przyjmuje się, że formacja jest ukształtowana dopiero wtedy, kiedy możemy wyznaczyć co najmniej dwa maksima i dwa minima.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Mateusz Pabisek

Dealer FX w HFT Brokers, od 2013 związany z rynkiem kapitałowym jako pracownik firm inwestycyjnych. Pasjonat rynku forex oraz aktywny inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk