• Odbierz prezent
Halving Bitcoina coraz bliżej – zainteresowanie rośnie

17 grudnia portal Cointelegraph poinformował, że coraz większe zainteresowanie wzbudza halving Bitcoina. Niektórzy analitycy sugerują, że może to sprzyjać wzrostowym nastrojom na rynku Bitcoina.

 

W swym artykule na portalu Cointelegraph, William Suberg opierając się na danych z Google Trends poinformował, że ciągu 2019 roku zainteresowanie halvingiem Bitcoina wyraźnie się zwiększyło, co znajduje odzwierciedlenie we wzroście liczby osób wpisujących tę frazę w wyszukiwarce. Zainteresowanie tym pojęciem zaczęło rosnąć około rok przed spodziewanym halvingiem, który odbędzie się w maju 2020 r., a więc już za kilka miesięcy.

William Suberg w swym artykule zwraca uwagę, że halving Bitcoina może sprzyjać wzrostowej narracji. Biorąc pod uwagę ostatnie 5 lat, w ostatnim czasie zainteresowanie jest wyraźnie wyższe niż zwykle. Był tylko krótki okres czasu w 2016 r., kiedy liczba wyszukiwań tej frazy była większa niż obecnie. Miało to miejsce w okolicach poprzedniego halvingu, który wówczas się odbył.

Poniższy wykres przedstawia dane dotyczące wyszukiwań frazy „Bitcoin halving” od 2014 r.

FXMAG kryptowaluty halving bitcoina coraz bliżej – zainteresowanie rośnie bitcoin btc usd btcusd xbt bitcoin, halving, kryptowaluty, mining, kopanie kryptowalut [mining], google, kurs bitcoina, btc/usd, cena bitcoina 1

(źródło: Google Trends)

 

Artykuł zwraca też uwagę, że dla kontrastu w ostatnich miesiącach rzadziej jest wyszukiwane słowo „Bitcoin”, co może odzwierciedlać obniżenie zainteresowania związane ze spadkiem ceny tej kryptowaluty.

Można jednak przypuszczać, że może to być spowodowane też tym, że Bitcoin jest już tak powszechnie obecny w świadomości społeczeństwa, że ubywa osób, które dopiero chcą się dowiedzieć, czym on jest. Skoro ludzie mają już podstawową wiedzę na temat kryptowalut, wzrasta zainteresowanie bardziej szczegółowymi zagadnieniami z nimi związanymi.

William Suberg w swym artykule zwraca uwagę, że wzrost liczby wyszukiwań obu pojęć nastąpił pod koniec listopada, kiedy rynek Bitcoina wszedł w okres krótkotrwałego wzrostu. Jak stwierdził autor artykułu, wzrost zainteresowania halvingiem Bitcoina wśród konsumentów i inwestorów nie pozostał niezauważony przez analityków. Komentując te dane, współzałożyciel Adamant Capital – Tuur Demeester uznał, że wiele osób może wciąż spostrzegać halving jako katalizator ceny Bitcoina. We wtorek napisał na Twitterze: „Widać bardzo wyraźnie, że zainteresowanie detaliczne Bitcoinem nie istnieje, a sentyment inwestorów w tej chwili jest dość negatywny. Pytanie brzmi, czy halving może dostarczyć wzrostowej narracji – moim zdaniem dane z Google Trends sugerują, że tak może być.”

 

Minerzy w centrum uwagi

Halving dotyczy liczby nowych bitcoinów otrzymywanych przez minerów za każdy kolejny wydobyty blok. Nagroda ta zmniejsza się o połowę z każdym halvingiem. W 2020 r. ulegnie obniżeniu z 12,5 BTC do 6,25 BTC.

Suberg zwrócił uwagę, że w ostatnich tygodniach kurs BTC/USD wpasowuje się w hipotezę, że minerzy będą  bronić pewnego progu ceny, która odpowiada kosztowi produkcji w okolicach 6500 USD.

Czytaj także: Kryptowaluty. Jak halving może wpłynąć na cenę Bitcoina?

W swym artykule na portalu Cointelegraph, Stephen O’Neal wyjaśnił w przystępny sposób zagadnienie halvingu Bitcoina, odpowiadając na najczęściej zadawane na ten temat pytania. Czym jest halving Bitcoina? Jak do tej pory wpływał on na cenę tej kryptowaluty? Jak może to wyglądać w przyszłości?   Czy.. Czytaj
Kryptowaluty. Jak halving może wpłynąć na cenę Bitcoina?

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk