• Odbierz prezent
Hakerzy ukradli z platformy NiceHash bitcoiny o wartości prawie ćwierć miliarda złotych

Z portfela platformy NiceHash zniknęły tysiące bitcoinów o wartości niemal ćwierć miliarda złotych. Było to wynikiem wyrafinowanego ataku hackerskiego.

 

Platforma cloud-miningowa NiceHash, z siedzibą w Słowenii, poinformowała o ataku hackerskim, jaki został przeprowadzony na jej portfel Bitcoin. Według szacunków, z platformy zniknęło około 4,7 tys. bitcoinów, co przy dzisiejszych rekordowych cenach kryptowaluty (około godziny 9:30 notowania zbliżają się do poziomu 14,5 tys. dolarów) oznacza stratę na kwotę ponad 68 mln dolarów (ponad 243 mln złotych).

NiceHash współpracuje już z lokalnymi władzami w związku z kradzieżą. W oświadczeniu poinformowała o wstrzymaniu operacji na 24 godziny. Zaleciła również swoim klientom, by Ci zmienili swoje hasła do platformy.

„Rozumiemy, że będziecie mieli sporo pytań i prosimy o cierpliwość i zrozumienie, podczas gdy my badamy przyczyny tego zdarzenia i szukamy odpowiednich rozwiązań na przyszłość” – pisze NiceHash w oświadczeniu.

Dyrektor ds. marketingu NiceHash – Andrej P. Skraba, w rozmowie z Reutersem stwierdził, że  kradzież była wysoce profesjonalnym atakiem hackerskim z wykorzystaniem wyrafinowanej inżynierii.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk