• Odbierz prezent
Gwałtowna przecena ropy naftowej. Wybitnie duża zmienność ceny gazu ziemnego. Surowce - podsumowanie tygodnia

Początek minionego tygodnia na rynku ropy naftowej przyniósł gwałtowną przecenę tego surowca, w wyniku czego notowania amerykańskiej ropy WTI zeszły do okolic 55 USD za baryłkę, a cena ropy Brent dotarła do okolic 65 USD za baryłkę. W późniejszych dniach zniżka ta została częściowo odrobiona.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Presję podażową na wykresie ropy naftowej

wywierały obawy o globalną nadpodaż ropy naftowej oraz kolejny wzrost zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych oraz tamtejsza rekordowa produkcja tego surowca. Niemniej, zapowiedzi cięcia wydobycia w krajach OPEC stanowią obecnie wsparcie dla notowań ropy.

Miniony tydzień na rynku gazu ziemnego

w Stanach Zjednoczonych przyniósł wybitnie dużą zmienność notowań. Cena gazu w USA wzrosła o jedną czwartą w pół tygodnia, po czym równie gwałtownie zniwelowała większość tej zwyżki.

Czytaj także: Rynek Cię oszuka, jeśli na to pozwolisz

Trudną do zaakceptowania prawdą o handlu na rynkach finansowych jest to, że rzeczy, w które początkowo wierzysz, okazują się nie być tak ważne, jak się początkowo wydawało. Zazwyczaj jest tak, że najważniejsze elementy tradingu rzadko są dogłębnie omawiane i giną w gąszczu informacji. Pamiętaj, że .. Czytaj
Rynek Cię oszuka, jeśli na to pozwolisz

W minionym tygodniu notowania miedzi

delikatnie wzrosły, jednak utrzymują się w średnioterminowej konsolidacji. Zwyżce pomogła relatywna słabość amerykańskiego dolara, jednak w dłuższym ujęciu presję na niższe ceny wywiera utrzymujący się konflikt handlowy na linii USA-Chiny.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Notowania złota i srebra

w minionym tygodniu korzystały na słabości amerykańskiego dolara. Na początku tygodnia notowania złota zeszły do poziomu 1200 USD za uncję, po czym odbiły w górę. Analogiczny ruch widać było na wykresie srebra, które na początku tygodnia znajdowało się w okolicach tegorocznych minimów cenowych przy poziomie 14 USD za uncję, jednak potem odreagowały wzrostowo.

Cena platyny

zakończyła miniony tydzień na delikatnym minusie, schodząc poniżej poziomu 850 USD za uncję. W przypadku palladu miniony tydzień zakończył się na sporym plusie, w rejonie 1160-1170 USD za uncję. Miniony tydzień niewiele zmienił na rynku kukurydzy. Cena tego zboża w Stanach Zjednoczonych zeszła z powrotem poniżej poziomu 3,70 USD za buszel, utrzymując się w średnioterminowej konsolidacji.

W minionym tygodniu notowania soi w USA

delikatnie wzrosły. Stronę popytową wsparły pojawiające się nadzieje na złagodzenie konfliktu handlowego na linii USA-Chiny, jednak zwyżka była relatywnie niewielka, gdyż nawet jeśli oba kraje powrócą do rozmów w tej kwestii, to zakończenie konfliktu wydaje się odległą perspektywą.

W minionym tygodniu ceny pszenicy w USA

nadal poruszały się w dość wąskiej konsolidacji. Notowania pszenicy w Stanach Zjednoczonych oscylowały w okolicach 5,00- 5,20 USD za buszel.

Na wykresie cukru w Stanach Zjednoczonych

w minionym tygodniu zniżki cen wyhamowały, jednak cena tego surowca pozostała poniżej poziomu 13 centów za funt. Stronę popytową wsparło obniżenie prognoz nadwyżki na globalnym rynku cukru.

W minionym tygodniu notowania bawełny

w Stanach Zjednoczonych kontynuowały poruszanie się w konsolidacji. Cena tego surowca porusza się wciąż w okolicach 77-80 centów za funt.

Notowania kawy arabica w USA

w poprzednim tygodniu poruszały się w nerwowej konsolidacji. Wzrostom wciąż sprzyja short covering ze strony inwestorów instytucjonalnych, ale na ceny negatywnie wpływają obecnie obfite zbiory kawy w Wietnamie.

W minionym tygodniu notowania kakao

w Stanach Zjednoczonych delikatnie spadły, schodząc do okolic 2200 USD za tonę na koniec tygodnia. Potencjał wzrostowy ograniczają oczekiwania dużych zbiorów kakao w Afryce Zachodniej.

Nota prawna

Notowania: GAZ ZIEMNY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NATGASUSD/

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk