• Odbierz prezent
Gucci Gang za bitcoiny. Raper Lil Pump wprowadza płatności w Lightning Network

Lil Pump, amerykański raper kolumbijskiego pochodzenia, będący aktualnie jednym z najpopularniejszych wykonawców tego gatunku, rozpoczął przyjmowanie płatności w bitcoinie (BTC) za pośrednictwem Lightning Network w swoim sklepie z koszulkami i gadżetami dla fanów. Jest to kolejny, niewielki krok na drodze do popularyzacji płatności w kryptowalutach, a także wykorzystywania funkcjonalności sieci Lightning Network.

 

W oficjalnym sklepie Lila Pumpa można zamówić zarówno jego płyty, koszulki, jak i gadżety kolekcjonerskie. Za każdy z produktów można zapłacić m.in. za pomocą bitcoina przy wykorzystaniu natychmiastowych transakcji za pośrednictwem Lightning Network.

Zaledwie osiemnastoletni raper wsławił się utworem „Gucci Gang”, który aktualnie ma ponad 900 mln odtworzeń na samym YouTube, zaś jego konto na Instagramie śledzi niemal 18 mln osób. Oprócz tego znalazł się on w tegorocznym rankingu Forbesa 30 Under 30, w kategorii najbardziej perspektywicznych osób z branży muzycznej poniżej 30 roku życia.

Mimo tego, że muzyka Lila Pumpa nie jest powszechnie ceniona za wysoką wartość artystyczną, nie sposób odmówić mu ogromnego grona oddanych słuchaczy, w tym głównie młodych ludzi. Wprowadzenie przez niego płatności w BTC za pośrednictwem Lightning Network to kolejny krok na drodze do popularyzacji i „oswajania się” z natychmiastowymi transakcjami kryptowalutowymi, pozwalającymi na dokonywanie internetowych zakupów.

 

Na początku kwietnia do serwisu DLive, funkcjonującego w oparciu o technologię blockchain, dołączył najpopularniejszy YouTuber świata - PewDiePie, co można uznać za jeden z najistotniejszych kroków na drodze do popularyzacji zdecentralizowanych serwisów     streamingowych.

Czytaj także: Płatność w bitcoinie (BTC) z wykorzystaniem Lightning Network na Amazonie coraz bliżej

Kryptowalutowy startup Moon, oferujący aplikację w formie rozszerzenia do najpopularniejszych przeglądarek internetowych, która zapewnia możliwość dokonywania płatności w kryptowalutach za internetowe zakupy, poinformował o planach rozszerzenia funkcjonalności o transakcje w bitcoinie (BTC) za pośre.. Czytaj
Płatność w bitcoinie (BTC) z wykorzystaniem Lightning Network na Amazonie coraz bliżej

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk