• Odbierz prezent
Dywidenda

Rada Nadzorcza Grupy Żywiec S.A. zaakceptowała decyzję Zarządu z października 2017 r., wyrażając zgodę na wypłatę zaliczki dywidendowej za rok obrotowy 2017, w kwocie 11 zł na jedną akcję.

„Tym samym warunek zawieszający związany z wypłatą zaliczki dywidendowej został spełniony” - napisano w raporcie 22/2017.

Jak wynika z raportu 21/2017, Zarząd podjął decyzję o wypłacie zaliczki „mając na względzie fakt, iż Spółka posiada środki wystarczające na wypłatę tak ustalonej zaliczki”.

 

Magazyn: Giełdowe debiuty to łatwy zysk?

Giełdowe debiuty to łatwy zysk?
Czy warto stawiać na giełdowe debiuty? Czy bitcoin jest w stanie zastąpić amerykańskiego dolara? Wolumen rzeczywisty - czy uzyskasz do niego dostęp na Forex? Czy na giełdzie zarabiają tylko oszuści? Czytaj w 11. wydaniu magazynu FXMAG!
Czytaj

 

Do zaliczki uprawnieni będą akcjonariusze na dzień 22 listopada 2017 r.

29 listopada 2017 r. nastąpi natomiast rozpoczęcie wypłaty zaliczki dywidendowej.

Grupa Żywiec S.A. jest producentem piwa powiązanym z Grupą Heineken. Akcje Grupy Żywiec notowane są na rynku regulowanym GPW. Są to jednocześnie jedne z najdroższych jednostkowo akcji na warszawskim parkiecie.

 

źródło grafiki głównej: pixabay.com


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk