• Odbierz prezent
Grupa SER z nowym Dyrektorem Generalnym  i Prezesem Wykonawczym

SERgroup Holding International GmbH (SER Group) informuje, że od 1 maja 2021 roku funkcję Dyrektora Generalnego, a jednocześnie Prezesa Zarządu Grupy SER, pełni Sven Behrendt (do tej pory Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu). Na nowo piastowanym stanowisku zastąpił on Kurta-Wernera Sikorę, który skoncentruje się na pełnieniu obowiązków w Radzie Doradczej. Ponadto, z początkiem maja br. Prezesem Wykonawczym tej rady został mianowany John Bates.

W swojej nowej roli, John Bates będzie ściśle współpracował ze Svenem Behrendtem nad stymulowaniem międzynarodowego wzrostu i strategicznego rozwoju Grupy SER. Bates ma wieloletnie doświadczenie w rozwoju firm programistycznych i jest doktorem nauk komputerowych Uniwersytetu Cambridge. Wcześniej był Dyrektorem Generalnym Eggplant, wiodącego brytyjskiego dostawcy rozwiązań do automatyzacji cyfrowej. Obecnie jest również niezależnym Dyrektorem Niewykonawczym Sage, największej notowanej brytyjskiej spółki technologicznej.

Sven Behrendt widzi przyszłość Grupy SER w jasnych barwach oraz z entuzjazmem patrzy na swoją nową rolę: „W ciągu ostatnich dwóch lat sukcesywnie wprowadzaliśmy zmiany w wielu obszarach. Kolejnym krokiem będzie rozbudowa naszego portfolio biznesowego i rozwiązań chmurowych SaaS (oprogramowanie jako usługa), a w szczególności dalsze stymulowanie rozwoju Grupy SER na zagranicznych rynkach. Bogate doświadczenie i wiedza Johna Bates’a będzie ogromnym atutem w tym rozwoju. Razem z Johnem i całym zespołem SER nie możemy się doczekać osiągnięcia naszych celów.

Od czasu naszej inwestycji w grudniu 2018 r. Sven Behrendt i cały zespół SER Group ciągle czynią progres. Cieszymy się, że Sven przyjął stanowisko CEO. Chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność Kurtowi-Wernerowi Sikorze za bliską i pełną zaufania współpracę oraz jego nieustanne wsparcie. John Bates, jako Przewodniczący Rady Doradczej, będzie ściśle współpracował z CEO Svenem Behrendtem, aby przyspieszyć strategiczny i międzynarodowy rozwój SER. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Johnem i życzymy jemu i Svenowi wszelkich sukcesów w nowych rolach” – komentuje natomiast Dr. Thorsten Dippel, Dyrektor Zarządzający w Zespole Doradczym Carlyle Group Europe Technology Partners.

O grupie SER


Grupa SER  jest wiodącym dostawcą oprogramowania na międzynarodowym rynku zarządzania treścią przedsiębiorstwa (ECM) i usług treści. Ponad pięć milionów użytkowników codziennie pracuje z platformą ECM Doxis4 Grupy SER. W oparciu o ujednolicony ECM, BPM, współpracę i usługi kognitywne, duże firmy, korporacje, władze publiczne i organizacje projektują cyfrowe rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i procesami. Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu zespół 600 pracowników GRUPY SER pracuje w 22 lokalizacjach na całym świecie.

You can obtain further information and images here:


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk