• Odbierz prezent
Grupa PKP i Agencja Rozwoju Przemysłu szukają innowacji dla kolei

Spółki kolejowe oraz Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiły konkurs na nowoczesne rozwiązania dla kolejnictwa. Zaproszeni są m.in. przedstawiciele startupów, dla zwycięzców przewidywane są nagrody pieniężne w wysokości od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zł.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Jak poinformowano w trakcie wtorkowej konferencji, w ramach konkursu "inNOWacje - #kolej2023" będą poszukiwane nowoczesne rozwiązania w czterech kategoriach: Kolej dla Pasażera, Innowacyjna Technika Kolejowa, Nowoczesny Marketing i Sprzedaż oraz Ekologia, Elektrooszczędność, Elektromobilność.

 

Do konkursu będą mogli zgłosić się przedstawiciele startupów tj. mikroprzedsiębiorstw na wczesnych etapach rozwoju działalności, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), jednostek naukowo-badawczych, których zadaniem będzie przygotowanie innowacyjnego rozwiązania w wybranej kategorii.

 

"Firmy, które przygotują nowoczesne rozwiązania dla kolei, będą zadowolone z nagród - powiedział prezes PKP SA Krzysztof Mamiński. Jak doprecyzowało dla PAP biuro prasowe PKP SA, przewidywana są "nagrody w wysokości od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zł".

 

"A najlepsze rozwiązania znajdą wdrożenie w naszych spółkach" - dodał Mamiński.

 

Jak podał wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Andrzej Kensbok, już "nastąpiło wstępne rozpoznanie" i wiadomo, że w każdej kategorii weźmie udział przynajmniej kilkanaście firm. "To już 18 edycja takiego konkursu, który ARP przygotowuje dla różnych firm" - zaznaczył Kensbok.

 

Konkurs "inNOWacje – #kolej2023" odbywa się w formule ARP Innovation Pitch, czyli cyklicznych spotkań, których celem jest stworzenie warunków do współpracy dużych spółek z sektorem MŚP. Oprócz spółek z Grupy PGNiG brały w nich udział m.in. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, URSUS, Grupa Azoty, Synhos. Efektem dotychczasowych XXVII edycji było ponad 400 zgłoszeń, z których około stu było prezentowanych bezpośrednio przed organizatorami.

 

Organizatorzy konkursu to spółki PKP S.A., PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Cargo oraz Agencja Rozwoju Przemysłu. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest 23 stycznia 2019 roku.

 

Notowania: PKP Cargo SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKP/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk