• Odbierz prezent
Grupa Kęty przebiła własne prognozy - zysk wyższy o ponad 30%, przychody w górę
fot. freepik.com

Grupa Kęty niecały miesiąc temu opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za trzeci kwartał, w których prognozowała m.in. zysk netto na poziomie 120 mln złotych. Po zakończeniu środowej sesji 21 października spółka zaprezentowała pełny raport finansowy za III kwartał, który okazał się zauważalnie lepszy od prognoz, co nie zdarza się często.

 

Jedna z czołowych spółek metalurgicznych na warszawskim parkiecie w trzecim kwartale osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 921,5 mln złotych w porównaniu do 840,7 mln złotych rok wcześniej, co jest poprawą wyniku o 9,6%. Jednocześnie przychody są wyższe niż te prognozowane w szacunkowych wynikach (910 mln PLN). Zysk EBITDA wyniósł 198 mln złotych, wobec 160,6 mln PLN oraz 192 mln złotych prognozy za IIIQ.

 

Zysk netto w trzecim kwartale wyniósł 128,95 mln PLN, w porównaniu do 99,1 mln PLN rok wcześniej (30,12% wzrostu). Szacunkowe wyniki prognozowały zysk netto na poziomie 7,5% niższym (120 mln PLN).

 

Po pierwszych trzech kwartałach zysk netto Grupy Kęty wyniósł 333,2 mln złotych, co jest wzrostem o 43% r/r. i stanowi 95% prognozy na 2020 r. Przychody wyniosły zaś (od początku roku) 2,64 mld PLN i były wyższe o 7,7% niż rok wcześniej.

W III kwartale największy wzrost w Grupie Kęty zanotował segment opakowań giętkich - przychody wyniosły 231 mln PLN, a EBITDA 63,6 mln PLN, w porównaniu do 191,3 mln PLN przychodów i 39 mln PLN EBITDA.

Najwięcej przychodów tradycyjnie wygenerował segment systemów aluminiowych - 493 mln PLN, wobec 402,5 mln rok wcześniej.

Na zamknięciu środowej sesji (przed publikacją wyników) akcje Grupy Kęty kosztowały 465,0000 PLN (spadek o 1%).

 

Czytaj także: Akcje Allegro spadają? Od dziś możesz na tym zarobić na GPW

Po zeszłotygodniowym debiucie Grupy Allegro na warszawskim parkiecie, który był największym wydarzeniem tego rodzaju w historii GPW, we wtorek 20 października rozpoczęły się notowania kontraktów terminowych futures na akcje Allegro. Oznacza to, że od dziś możliwe jest zajmowanie lewarowanych pozycji.. Czytaj
Akcje Allegro spadają? Od dziś możesz na tym zarobić na GPW

 

 

Notowania: Grupa Kety SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KTY/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk