• Odbierz prezent
Grupa Kęty o wynikach teraźniejszych i przyszłych
fot. freepik.com

Według szacunkowych danych zarządu Grupy Kęty SA (KTY.PL) poziom zysku netto w czwartym kwartale 2021 roku wyniósł 116 mln zł, czyli niemal o 20% więcej niż rok temu. Wartość przychodów wzrosła do 1,17 mld zł (o 31%), a poziom EBITDA poszybował w górę o 33%, do poziomu 189 mln zł.

Tak dobre wyniki notowane przez spółkę są m.in. efektem utrzymującej się drożyzny na rynku materiałów oraz komponentów budowlanych, których firma jest dostawcą. Odniesiono się również do tendencji i prognoz na 2022 rok, który według założeń Grupy, ma przynieść kontynuację wzrostu poziomu przychodów, lecz z niewielkim wyhamowaniem dynamiki zysku netto, który planowo ma się skurczyć w 2022 roku o około 6% względem szacowanych wyników za 2021 rok. 

Jak podała spółka, głównymi założeniami na rok 2022 są m.in.:

stabilny poziom cen surowców wykorzystywanych przez Grupę i ich bezproblemowa dostępnoćś, spółka nie zakłada występowania zdarzeń, które przyczyniły się do rekordowych wyników w 2021 roku (ograniczona podaż surowców do produkcji tworzyw sztucznych czy opóźnienia w imporcie do Europy folii z tworzyw sztucznych w związku z blokadą Kanału Sueskiego).

W 2022 roku zarząd uwzględnia wypłatę dywidendy opiewającą na 85% zysku netto za rok 2021. Nakłady inwestycyjne mają sięgnąć prawie 0,5 mld zł. 

Grupa Kęty o wynikach teraźniejszych i przyszłych - 1

Walory Grupy Kęty (KTY.PL), Źródło: xStation 5

Interwał D1. Z perspektywy technicznej spółka rozpoczęła dzisiejsze notowania z byczą luką cenową, przekraczając tym samym ważne opory wyznaczone przez wskazania EMA 50 (niebieska linia) oraz EMA 100 (fioletowa linia). Najbliższą lokalną barierą jest obecnie zniesienie 50% Fibo, na poziomie 628 zł za akcję. Dla strony popytowej kluczowe będzie teraz utrzymanie poziomu wsparcia blisko EMA 200 (żółta linia).

Nota prawna


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk