• Odbierz prezent
Grupa INC rozpoczyna współpracę z DeGenerals

Grupa INC rozpoczęła współpracę z DeGenerals SA, studiem odpowiedzialnym za jedną z najlepszych gier w portfolio Grupy PlayWay – Tank Mechanic Simulator. Dom Maklerski INC SA będzie pośredniczył w ofercie publicznej akcji spółki o łącznej wartości do 2,5 mln euro. Będzie to największa oferta spółki gamingowej DM INC w 2020 roku. Dodatkowo INC, jako Autoryzowany Doradca, wesprze DeGenerals w debiucie na rynku NewConnect. To kolejny projekt realizowany przez Grupę INC ze spółką, w której znaczącym inwestorem jest PlayWay SA.

DeGenerals to niezależne studio deweloperskie założone przez byłych pracowników fragOut Studio, którzy dzielą pasję do militariów oraz historii. Tego wszystkiego możemy doświadczyć w debiutanckim projekcie studia – Tank Mechanic Simulator, który miał swoją premierę 20 lutego 2020 r. na PC. Gracze wcielają się w mechanika czołgów, jednak zadania nie ograniczają się tylko do renowacji maszyn z czasów II wojny światowej. Zanim porzucony czołg trafi do warsztatu gracze muszą, przy wsparciu specjalistycznych maszyn i narzędzi, sami go odnaleźć. Gra okazała się dużym sukcesem, tylko w ciągu pierwszych 72 godzin od premiery sprzedało się 39 tys. kopii, co zapewniło pokrycie wszystkich kosztów związanych z produkcją. Tank Mechanik Simulator to dobrze sprzedająca się gra, a zespół planuje dalszy jej rozwój.

- Oferta publiczna akcji DeGenerals SA będzie największą ofertą akcji spółki gamingowej, w jakiej będzie pośredniczyć Dom Maklerski INC w tym roku. Zauważamy, że pomimo pandemii, branża gamingowa cieszy się nadal zainteresowaniem inwestorów. Jest to zrozumiałe, bo nawet potencjalny lock-down społeczeństwa w związku z dynamicznym przyrostem zachorowań na COVID‑19 nie powinien wpłynąć negatywnie na tę branżę. Dodatkowo studio specjalizuje się w ciekawych produkcjach o unikalnej wojennej tematyce. Warto podkreślić, iż pierwsza gra DeGenerals zwróciła swoje koszty w ciągu pierwszych 3 dni od premiery. Spółka mocno dywersyfikuje swoją działalność, rozbudowując plan wydawniczy. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes Domu Maklerskiego INC SA.

DeGenerals zamierza dalej monetyzować projekt Tank Mechanic Simulator. W sierpniu we współpracy z Ultimate Games ukazała się wersja na Nintendo Switch. W przygotowaniu są także porty na konsole PS4 i Xbox One, wersja VR oraz DLC zawierająca nowe czołgi, pojazdy, misje do wykonania i tryby gry. Spółka bada kierunki rozwoju kolejnych gier i je preprodukuje, aby przygotować nowy, co najmniej tak dobrze zarabiający tytuł.

- Podpisanie umowy z INC to krok milowy w kierunku rynku kapitałowego. To dla nas ważny moment, mam nadzieję, że obecność na giełdzie pozwoli nam wejść do pierwszej ligi spółek gamingowych w Polsce. Debiutu na NewConenct spodziewamy się w I półroczu 2021 r. – mówi Robert Pietrzko, prezes DeGenerals.

Planowana publiczna oferta akcji będzie miała łączną wartość do 2,5 mln EUR i będzie oparta o memorandum informacyjne.

O SPÓŁCE:

Grupa Kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. W jej ramach działa m.in.:

  • INC SA – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie).
  • Dom Maklerski INC SA – prowadzi, jako jedyny dom maklerski w Polsce, platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiada licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych.
  • INC Private Equity ASI SA – podmiot typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Carpathia Capital SA – podmiot o charakterze opportunity fund inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Raisemana Sp. z o.o. – prowadzi platformę crowdfundingową o tradycyjnym, donacyjnym charakterze, która jest dedykowana do finansowania społecznościowego gier wideo oraz innych projektów cyfrowych np. filmów.

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk