• Odbierz prezent
Grupa INC pozyskała w I transzy emisji 2,1 mln zł dla Incuvo

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, z zakończyła pierwszą transzę emisji akcji spółki Incuvo SA, w której zapisy mogli składać więksi inwestorzy. W ramach tej rudny pozyskano 2,1 mln zł. Druga transza akcji, o wartości 700 tys. zł, zostanie zaoferowana 23 czerwca w publicznej kampanii crowdinvestingowej. Szczegóły zostaną udostępnione na platformie CrowdConnect.pl. Środki od inwestorów spółka, której specjalizacją jest porting oraz produkcja gier w wirtualnej rzeczywistości, przeznaczy na produkcję gry Green Hell VR oraz rozbudowę i wzmocnienie teamu produkcyjnego. W tym roku Incuvo chce zadebiutować na rynku NewConnect.

Incuvo to niezależne studio gamingowe z Katowic, które specjalizuje się w portowaniu i produkcji gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Aktualnie studio pracuje nad VR-ową wersją gry Green Hell. Pozyskane z emisji akcji środki, w wysokości 2,1 mln zł przeznaczy na produkcję i marketing portu gry na platformy PC oraz Oculus Quest. Symulator osadzony w unikalnym otoczeniu amazońskiego lasu deszczowego, autorstwa Creepy Jar, okazał się hitem na PC. Incuvo zamierza kreatywnie podejść do VR-owej wersji projektu, dodając m.in. zupełnie nowe elementy, które nie znalazły się w wersji na komputery osobiste, a mają szansę uatrakcyjnić rozgrywkę w wirtualnym świecie.

- Emisja Incuvo, podobnie jak poprzednie projekty gamingowe, została podzielona na dwie transze. Dziś zakończyliśmy z sukcesem pierwszą z nich. Z tej rundy pozyskaliśmy kwotę 2,1 mln zł. 23 czerwca na platformie CrowdConnect.pl wystartuje publiczna kampania crowdinvestingowa drugiej transzy emisji. W tej transzy spółka chce pozyskać 700 tys. zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowę i wzmocnienie teamu produkcyjnego – informuje Paweł Śliwiński, prezes DM INC.- Model biznesowy Incuvo wyróżnia się na tle konkurencyjnego rynku gier wideo specjalizacją, którą są gry w technologii VR. Warto wspomnieć, że rynek wirtualnej rzeczywistości systematycznie rośnie, a konkurencja na nim jest jeszcze relatywnie niska. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes DM INC.

Zapisy prowadzone przez Emitenta na dedykowanej stronie internetowej rozpoczną się o 10:00 we wtorek 23 czerwca, przy czym Dokument Ofertowy będzie dostępny co najmniej dzień wcześniej. Jednorazowy zapis na akcje Incuvo w ramach drugiej transzy może wynieść minimalnie 2,5 tys. zł, a maksymalnie 25 tys. zł.

O INC:

Grupa kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect. W jej ramach działa m.in.:

  • INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie).
  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzący jako jedyny dom maklerski w Polsce platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiadający licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń,
  • INC Private Equity ASI S.A. – fundusz typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • Carpathia Capital S.A. – fundusz o charakterze opportunity fund inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • INC Rating Sp. z o.o. – polska agencja ratingowa zarejestrowana przez ESMA (Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych) specjalizująca się w ocenie zdolności kredytowej jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw.

O Incuvo SA:

Incuvo, z siedzibą w Katowicach, to studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest estoński fundusz Blite Fund.

Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcje gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry Green Hell.

Jeszcze w br. Incuvo chce zadebiutować na rynku NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk