• Odbierz prezent
Grupa INC pozyskała łącznie 2,8 mln zł dla Incuvo

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, z sukcesem zakończyła kampanię crowdinvestingową spółki Incuvo prowadzoną na platformie CrowdConnect.pl. W ramach oferty publicznej spółka pozyskała 2,8 mln zł. Pozyskaną kwotę Incuvo przeznaczy na produkcję gry VR Green Hell oraz rozbudowę i wzmocnienie teamu produkcyjnego. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect do końca bieżącego roku.

W wyniku oferty prezentowanej na platformie CrowdConnect.pl inwestorzy złożyli na stronie Emitenta zapisy na wszystkie dostępne akcje Incuvo o wartość 700 tys. zł. Z kolei we wcześniejszej transzy skierowanej do dużych inwestorów spółka pozyskała 2,1 mln zł. W obu transzach warunki emisji, w tym cena, były takie same.

- Cieszę się, że oferta publiczna Incuvo zakończyła się sukcesem. Udało się nam spełnić zakładany cel i pozyskać na rozwój tej spółki 2,8 mln zł. To kwota, która w znacznej części zostanie przeznaczona przez Incuvo na produkcję gry VR Green Hell. Projekty VR-owe cieszą się aktualnie dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Był to z pewnością jeden z ważnych czynników zachęcających do zakupu akcji. Warto też dodać, iż rynek VR jest bardzo perspektywiczny, systematycznie rośnie. Co ważne, konkurencja na nim jest relatywnie niska. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.

Incuvo to niezależne studio gamingowe, które specjalizuje się w portowaniu i produkcji gier na urządzenia VR. Obecnie studio pracuje nad VR-ową wersją gry Green Hell. Jest to symulator osadzony w niezbadanym unikalnym otoczeniu amazońskiego lasu deszczowego, który okazał się hitem na PC. Znaczna część pozyskanych środków – 2,1 mln zł zostanie przeznaczona na wsparcie produkcji Green Hell w wersji VR.

O SPÓŁCE:

Grupa kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect. W jej ramach działa m.in.:

  • INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie).
  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzący jako jedyny dom maklerski w Polsce platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiadający licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń,
  • INC Private Equity ASI S.A. – fundusz typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • Carpathia Capital S.A. – fundusz o charakterze opportunity fund inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • INC Rating Sp. z o.o. – polska agencja ratingowa zarejestrowana przez ESMA (Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych) specjalizująca się w ocenie zdolności kredytowej jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw.

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk